Kolejne dobre wiadomości napłynęły do Gliwic tym razem z Konopisk, gdzie w sobotę i niedzielę rozgrywano Mistrzostwa Polski Młodzików w Szermierce. Nasi młodzi szpadziści Piasta sięgnęli po brązowy medal w turnieju drużynom. Indywidualnie, wysokie miejsce szóste miejsce zajął Błażej Kurowski.

Ostatni miesiąc to był wyjątkowo intensywny okres dla szermierzy. W przeciągu czterech tygodni rozegrano aż trzy turnieje w których walczono o tytuły najlepszych szpadzistów w Polsce w trzech kategoriach wiekowych: zawodów reprezentanci Piasta wracali z medalami.
W Konopiskach rywalizowały dzieci, które nie przekroczyły 12 roku życia. Piast wystawił reprezentację zarówno w turnieju żeńskim jak i męskim. Dziewczynki dzielnie walczyły, ale medalu tym razem nie było. Najwyżej sklasyfikowana została Paulina Ostrowska, która zajęła 18 miejsce. Natomiast drużyna walcząca w składzie: Gusta, Jędrzejec, Mielniczek, Ostrowska zakończyła te mistrzstwa na 9 miejscu.

Wśród chłopców do finałowej ósemki wszedł Błażej Kurowski, który z powodzeniem kontynuuje tradycje swojego taty, medalisty mistrzostw Europy i Polski – Bartłomieja Kurowskiego. Błażej ostatecznie zawody te zakończył na 6 lokacie.
Byłby duży niedosyt, gdyby gliwiczanie wrócili z mistrzostw bez medalu, ale tradycji stało się zadość. Zespół w walczący w składzie: Seweryn Gusta, Franek Drobczyk, Maks Szczepaniak i Błażej Kurowski stanął na trzecim stopniu podium. Gliwiczanie byli bliscy wejścia do finału. Prowadzili bowiem z AZS AWF Wrocław dwoma punktami, ale młodzieńcza fantazja i chęć zwycięstwa wzięły górę nad taktyką, co wykorzystali wrocławianie pokonując młodych szpadzistów z Gliwic 36:33. W meczu o trzecie miejsce niebiesko-czerwoni nie dali już szans RMKS Rybnik gromiąc rybniczan 36:19.

Z dwoma złotymi medalami z tych mistrzostw wrócili natomiast szpadziści Muszkietera Gliwice. Magda Ratyna okazał się bezkonkurencyjna w turnieju indywidualnym dziewcząt w którym walczyło aż 71 zawodniczek. Podopieczna Piotra Markowicza w finale pokonała Alicję Goczał z klubu SKS GRASS-HOPPER Kalwaria Zebrzydowska 12:10.
W imponującym stylu natomiast młode Muszkieterki pokonały w finale drużynę z Toruńskiej Szkoły Szermierki, bo w stosunku 36:13. Skład drużyny stanowiły: Oliwia Janeczek, Weronika Kozdęba, Magda Ratyna i Michalina Szymczyk

Źródło: piast.gliwice.pl/GKS-piast