Gdy Piast gra z Cracovią to w zasadzie pewne jest, ze padną gole. Tylko raz bowiem w historii spotkań tych drużyn zanotowano bezbramkowy remis. Sporo za to było wyników 1:1.

Doskonale też znają się trenerzy. Waldemar Fornalik i Michal Probierz, którzy na co dzień się przyjaźnią. Na boisko sentymentów jednak na pewno nie będzie. Oba zespoły przed sezonem miały ambitne cele. Na ten moment jednak Cracovia i Piasta zamykają tabelę, z tym, że „Pasy” zaczynały sezon z pięcioma ujemnymi punktami, a gliwczanom po prostu nie idzie.

Przerwa w rozgrywkach, która miała miejsce pewnie więc była zbawienna dla obu ekip, a szczególnie korzystna dla Waldemara Fornalika, który wreszcie miał więcej czasu na popracowanie z drużyną. Dlatego też Michał Żyro jest optymistycznie nastawiony przed niedzielnym starciem.

– Powodem do optymizmu mogą być nasze treningi w ostatnim tygodniu. Pracowaliśmy na wysokim poziomie i wyglądało to naprawdę dobrze, wracają też kontuzjowani zawodnicy. Także każdy następny mecz jest dla nas takim pozytywem, ponieważ jest dla nas okazją do zgarnięcia trzech punktów. To możliwość gry z przeciwnikiem, którego jesteśmy w stanie ograć – przekonuje na łamach oficjalnej strony klubu napastnik Piasta, który zdradza, że o Cracovii w Gliwicach wiedzą już bardzo dużo.

– Na pewno pod wieloma względami jest to groźna drużyna. Dokonaliśmy już analizy przeciwnika i wiemy, jak trener Probierz ustawia swój zespół, a także znamy ich zachowania w poszczególnych fazach meczu, są one powtarzalne. Będziemy na to wszystko przygotowani.

Waldemar Fornalik nie chciał zdradzić nazwisk zawodników, którzy będą nieobecni lub którzy wracają po kontuzjach. Niewątpliwie szkoleniowiec czeka z niecierpliwością na powrót Jakub Świerczoka Ważna jest też stabilizacja w obronie. Od początku sezonu ostatnimi zaporami przed Plachem mieli być Huk i Czerwiński, ale właśnie z powodu urazów trenerzy musieli szukać innych rozwiązań. Nie usprawiedliwia to jednak pozostałych graczy, że nie ustrzegli się błędów.

– Zdecydowanie musimy uważać i być skuteczniejsi w tych najgroźniejszych sytuacjach. W momencie, gdy rywal wykorzystuje nasz pojedynczy błąd i strzela gola, to od razu mecz staje się trudniejszy. Oczywiście rozmawiamy o tym w szatni. Natomiast trzeba myśleć pozytywnie i liczymy, że wykonana praca przyniesie efekty, a także, że szczęście w końcu się do nas uśmiechnie – mówi Tomas Huk.

Mecz Piasta z Cracovią otwiera 7 kolejkę spotkań. Początek meczu zaplanowano na godzinę 15:00 (17.10). Mecz ten będzie można zobaczyć na Canal+ Sport Polska HD. RELACJA – TEKSTOWA TUTAJ.

Opracowanie: piast.gliwice.pl
Cyt za: piast-gliwice.eu