Piłka nożna to najpopularniejszy sport na świecie i związane są z nim ogromne emocje oraz pieniądze. Najlepsi piłkarze mają status gwiazd i wiernych fanów na całym globie. Doceniamy ich naturalny talent, ciężkie treningi, zaangażowanie, walkę o zwycięstwo i to, że dostarczają nam tyle emocji.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, równie pasjonujące mogą być mecze piłki nożnej, ale rozgrywane w wirtualnym świecie. Mowa o esporcie, który zyskuje popularność na całym świecie, a jego zawodnicy również stają się coraz bardziej rozpoznawalni.

Esport i piłka nożna – na czym to polega?

 

Esport to stosunkowo młoda dyscyplina sportowa, w której rozgrywki są toczone w wirtualnym świecie gry. Zawodnicy rywalizują ze sobą za pośrednictwem konsoli i monitorów. Różna może być tematyka tych zawodów, ale jednym z miejsc gdzie toczona jest walka, jest boisko do piłki nożnej popularnej gry FIFA. Jest to jeden z najważniejszych tytułów nie tylko w kategorii gier sportowych, ale w całej branży. Mecze przeprowadzane za jej pośrednictwem cieszą się wprawdzie mniejszym zainteresowaniem, niż tradycyjne rozgrywki, jednak biorąc pod uwagę tempo w jakim rośnie popularność esportu, już wkrótce mogą one dorównać prawdziwej piłce nożnej. Wpływ na to ma na pewno fakt wykorzystywania w grze FIFA nazw prawdziwych klubów, a także nazwisk i wizerunków największych futbolowych gwiazd. To znacznie zwiększa emocje, które towarzyszą wirtualnym meczom. Nawet, jeśli to nie prawdziwy Messi i Ronaldo toczą walkę na boisku, to i tak ich wirtualna rywalizacja może być pasjonująca. Dodatkowego smaczku całemu wydarzeniu dodają zasady gry, w których zawodnicy nie są przypisani do konkretnych klubów. Może się więc zdarzyć, że sławne nazwiska będą grać w małym polskim klubie i może on wygrać nawet całe zawody. Dzięki wirtualnej grze mogą urzeczywistniać się nasze marzenia, które w realnym świecie w sferze marzeń już pozostaną.

Gry prawdziwy świat piłki nożnej przeplata się z wirtualnym

 

O tym, jak wiele emocji wzbudza esport świadczy również uwzględnienie tych wydarzeń w ofercie bukmacherów. Tak, jak możemy stawiać zakłady na wyniki tradycyjnych meczy piłki nożnej, tak możliwe jest to również przy rozgrywkach wirtualnych, np. na stronie bukmacherpzbuk.pl Duże, światowe firmy też dostrzegają ogromny potencjał esportu. Sponsorują wydarzenia z nim związane i esportowych zawodników, np. poprzez zwiększanie puli nagród. Dzięki temu na całym świecie odbywa się coraz więcej turniejów tej dyscypliny, które możemy oglądać na żywo w Internecie. Zdarza się nawet, że swoimi wirtualnymi wersjami grają prawdziwi zawodnicy – wirtualne mecze rozgrywała już Polska Reprezentacja w Piłce Nożnej. Kluby również zaczynają zatrudniać esportowców, by godnie reprezentowali ich internetowe odpowiedniki. Za granicą esport cieszy się jeszcze większym prestiżem – głównie w Azji, gdzie powstają dedykowane esportowi szkoły, ale również w Europie zaczyna się powoli esportowy szał. David Beckam, którego chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, podjął decyzję o założeniu organizacji esportowej. Jej zadaniem będzie popularyzacja tej dyscypliny i szkolenie młodych, obiecujących zawodników w akademii dla graczy. Każdego roku organizowane są też turnieje, które przyciągają miliony widzów z całego świata. Jedno jest pewne – esport nie jest chwilową modą, ale przyszłościowym sportem, który lata świetności ma dopiero przed sobą.