W cieniu mistrzostw Polski Seniorów w Bytomiu rozegrano Mistrzostwa Śląska Młodzików w Szpadzie. Młodzi szermierze Piasta zawsze z tych zawodów wracają z medalami i tak też było tym razem.

W turnieju chłopców na podium stanęło dwóch zawodników Piasta. Obaj mieli pecha, bo w decydujących walkach trafili na bardzo dobrze dysponowanego Szymona Wojciechowskiego. Zawodnik WLKS Kmicic Częstochowa w półfinale pokonał Franciszka Drobczyka 12:10, a w walce o złoto wygrał z Sewerynem Gustą 12:9. Niewiele więc zabrakło, aby gliwiczanie spotkali się ze sobą w finale, ale srebro i brąz to także spore osiągnięcie. Wysokie, punktowane miejsce na tym turnieju zajął też Błażej Kurowski, który był siódmy.

Drugi medal w kolorze brązowym młodzi szermierze Piasta wywalczyli w turnieju drużynowym. Gliwiczanie walczyli w składzie: Drobczyk, Gusta, Kurowski i Szczepaniak.

W turnieju żeńskim tym razem medali nie było. Najwyżej z naszych młodych szpadzistek została sklasyfikowana Paulina Ostowska, która była 7. Szóste miejsce natomiast zajęła drużyna walcząca w składzie: Jędrzejec, Ostrowska, Staszulonek i Szczurowska.

Zawody te były generalnym sprawdzianem przez Mistrzostwami Polski Młodzików, które zaplanowano na najbliższy weekend. Turniej ma się odbyć w Częstochowie.

Tydzień wcześniej w Radlinie odbył się turniej z okazji „Dnia Edukacji Narodowej”. W poprzednich latach zawody te miały międzynarodowy charakter, ale ze względu na pandemię tym razem rywalizowali tylko zawodnicy ze Śląska. W kategorii „Młodzik” pewnie zwyciężył Seweryn Gusta, a Franciszek Drobczyk był 5. Ambitnie też walczyły dziewczynki. W roczniku 2009/10 Marysia Szczurowska była druga, a jej dwa lata młodsza koleżanka z drużyny – Marysia Szydłowska zajęła trzecie miejsce. Po raz kolejny więc szermierczy narybek Piasta medalami zaznaczył swoją obecność na turnieju z czego bardzo się cieszymy i prosimy o więcej.

Źródło: piast.gliwice.pl/gks-piast