PZPN  przedstawił komunikat dotyczący zgrupowania reprezentacji Polski w futsalu, podczas którego jeden z członków sztabu okazał się zakażony COVID-19.

Z oświadczenia dowiadujemy się, że zgodnie z protokołem organizacji zgrupowań reprezentacyjnych wszyscy członkowie sztabu szkoleniowego oraz zawodnicy zostali dwukrotnie przebadani na obecność koronawirusa. Wszystkie wyniki okazały się negatywne.

Jednak już w trakcie zgrupowania odbywającego się w Szamotułach jeden z członków sztabu zgłosił, że ma problemy ze zdrowiem, co spowodowało przeprowadzenie ponownego testu na COVID-19. W tym wypadku przebadana próbka dała wynik pozytywny. W tej sytuacji podjęto natychmiastową decyzję o odizolowaniu wspomnianej osoby od reszty grupy.

Trenerzy i zawodnicy mieli do swoich klubów wrócić w niedzielę, ale już wiadomo, że zostaną tam na dłużej. PZPN bowiem wysłał do klubów kolejny komunikat w którym czytamy, że reprezentanci pozostaną tam do 25  września. Dzień wcześniej zostaną wykonane ponowne testy i w zależności od wyniku zostaną podjęte kolejne decyzje

W sobotę natomiast ma być rozegrana 3 kolejka spotkań Futsal Ekstraklasy. Częśc klubów już zgłosiła chęć przełożenia  swoich spotkań.

Na zgrupowaniu przebywa trzech zawodników Piasta, ale nawet jeśli nie mogliby wrócić do soboty do Gliwic to mecz między Piastem a P.S. Nova  ma być rozegrany. Przypomnijmy, że zgrupowanie rozpoczęło się 14 września. Od tamtej pory z przebywającym w Szamotułach futsalistami nikt z drużyny nie miał kontaktu. Dodajmy, że  gliwiczanie czują się dobrze i jesli na coś  mogą narzekać, to  tylko na brak możliwości trenowania.

piast.gliwice.pl/futsal