Trzy medale wywalczyli szpadziści Piasta Gliwice na Akademickich Mistrzostwach Polski w szermierce, które odbyły się w miniony weekend w Krakowie. Zawodnicy naszego klubu reprezentowali na tych zawodach barwy Politechniki Śląskiej.

Były to pierwsze zawody po ponad półrocznej przerwie, a to zawsze wiąże się ze sporą niewiadomą co do formy. Najbardziej cenny, bo srebrny medal wywalczył Bartosz Staszulonek, który w finale uległ Wojciechowi Kolańczykowi (WSH Wrocław). Trzecie miejsce zajął Sebastian Majgier, który w drodze do finału uległ zwycięzcy tego turnieju 10:15.

Sebastian Majgier

Kibicom przypomniała się też Ewa Kawencka. Szpadzistka Piasta uległa  w półfinale tryumfatorce tych zawodów – Magdalenie Pawłowskiej 9:15 i „musiała” zadowolić się brązowym medalem. Trzy miejsca na podium przełożyły się jednak na złoty medal w klasyfikacji uczelni, czyli Politechnika Śląska najlepsza w turnieju szpadowym. Warto zauważyć, że w tych zawodach większość startujących to zawodnicy na co dzień reprezentujący czołowe, polskie kluby.

Opracowanie: piast.gliwice.pl/gks-piast