Występujący w minionym sezonie w Lechii Gdańsk ofensywny pomocnik ustalił już warunki dwuletniego kontraktu, który na dniach ma podpisać z klubem z Okrzei – taką informację podał portal meczyki.pl

Już w zimie sam Lipski potwierdzał, że Piast jest nim zainteresowany. – Znam się z trenerem Waldemarem Fornalikiem i potwierdzam, że było zainteresowanie Piasta moją osobą – mówił wówczas zawodnik.

Gdański klub wtedy miał problemy finansowe i pozbywał się piłkarzy z wysokimi kontraktami. Ostatecznie jednak do zmiany klubu nie doszło.

Lipski, choć pochodzi ze Szczecina, to wybił się w Ruchu Chorzów, gdzie trafił  jeszcze jako junior. Zna go więc doskonale Waldemar Fornalik, który przed Piastem prowadził właśnie Ruch. Przez ostatnie trzy sezony 26-latek bronił barw Lechii i nie byl to dla niego najlepszy okres. W tym czasie strzelił bowiem tylko 7 bramek. Szczególnie nieudane miał ostatnie 12 miesięcy. Jedna asysta w  Ekstraklasie, gol w eliminacjach w Lidze Europy i bramka w finale Pucharu Polski, to cały dorobek tego piłkarza. Szkoleniowiec Piasta nie boi się jednak sprowadzać zawodników, którym  trzeba przywracać dawny blask. Problemem może być kwota odstępnego. Lipski jest związany umową z Lechią do czerwca  2021 roku. Pewnie więc trzeba będzie za niego wyłożyć pewną  kwotę.

Źródło: piast.gliwice.pl/meczyki.pl