Sezon w Futsal Ekstraklasie został przerwany w marcu i już nie zdecydowano się na wznowienie rozgrywek. Podobnie zresztą jak miało to miejsce we wszystkich dyscyplinach halowych.

Drużyna Piasta plasowała się wówczas na siódmym miejscu. Do strefy medalowej gliwiczanie tracili jednak tylko sześć punktów, a do rozegrania pozostało jeszcze osiem kolejek. Ta lokata mogła więc być poprawiona, szczególnie, że terminarz sprzyjał niebiesko-czerwonym.

Ze względu na obostrzenia i brak dostępu do hal, zawodnicy nie trenowali wspólnie. W czerwcu jednak wrócili do zajęć pod okiem Bartosza Garszteckiego, który będzie teraz odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne zawodników.

W nowym sezonie dalej zespół będzie prowadził Orlando Duarte. Portugalski szkoleniowiec zdecydował się przedłużyć umowę z Piastem na kolejny sezon. Powołano też dyrektora sportowego, którą to funkcję z graniem będzie łączył Rafał Franz (czytaj TUTAJ). To nie koniec zmian w sztabie szkoleniowym. Z różnych przyczyn z pracy w klubie zrezygnowali: Dawid Górski, który pełnił funkcję asystenta Orlando Duarte oraz Jacek Podgórski, odpowiedzialny za szkolenie bramkarzy. Na ławce nie zobaczymy też fizjoterapeutki – Karoliny Cieślik.  O zdrowie futsalistów Piasta   będzie teraz dbał dr Michał Szlęzak i załoga  „Fizjosportu”. Nazwiska asystenta Portugalczyka jeszcze nie podano.

Wiemy natomiast, kto będzie pełnił funkcję kierownika drużyny. Za sprawy organizacyjne będzie teraz odpowiadać Aleksandra Korzec. Ola ma 22 lata. Jej  pasją jest sport i militaria. Futsalem zainteresował się podczas ostatniego turnieju „Za 1 Uśmiech”, gdzie pomagała jako wolontariuszka. Teraz będzie dbąc o sprayw organizacyjne przy pierwszej drużynie.

Barw Piasta nie będą już bronić: Michał Cygnarowski, który postanowił łączyć funkcję trenera i zawodnika w Remedium Pyskowice, Marcin Grzywa, German Romero, Victor Tavares, Karoł Czyszek i Wojciech Wołongiewicz. Ich miejsce wkrótce zajmą nowi zawodnicy.

Barw Piasta dalej będą bronić: Michał Widuch i Łukasz Groszak, Marek Bugański, Paweł Barański, Rafał Franz, Michał Grecz, Mateusz Mrowiec, Dominik Śmiałkowski. Sebastian Szadurski. Na początku sierpnia poznamy nazwiska nowych graczy.

Drużyna przygotowania do nowego sezonu rozpocznie 3 sierpnia. Zaplanowano już serię spotkań kontrolnych. Podopieczni Orlando Duarte zagrają z: Sośnica Gliwice (12.08),  Dreman Futsal Komprachcice (20.08),  Gredar Brzeg (22.08), AZS UŚ Katowice (26.08), BSF Bochnia (29.08).

Zespół weźmie też udział w turnieju Wilanów Futsal Cup, gdzie m.in. zagra z futsalową Legią Warszawa.