Dominik Steczyk nadal będzie grał dla Piasta. Jego macierzysty klub 1.FC Nürnberg VfL za pośrednictwem strony internetowej poinformował, że umowa wypożyczenia została przedłużona o kolejny rok.

Młody napastnik nie ukończył jeszcze 22 lat, będzie więc mógł dalej pełnić role młodzieżowca w zespole Waldemara Fornalika.

Steczyk urodził się w Katowicach, a swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Stadion Śląski Chorzów, by przejść przez juniorskie zespoły Ruchu Chorzów i GKS Katowice. Stamtąd jeszcze jako młodzieżowiec przeniósł się do Niemiec, gdzie najpierw reprezentował barwy VfL Bochum, a potem 1.FC Nuernberg. Przed przejściem do Piasta dla rezerw klubu z Norymbergii (IV liga). Wystąpił  w 22 meczach, w których strzelił 10 goli.

Katowiczanin zazwyczaj na boisku meldował się z ławki rezerwowych, ale we wszystkich rozgrywkach zaliczył 21 występów. Na murawie przebywał łącznie przez 517 minut. Zagrał m.in. w eliminacjach do Ligi Europy i w meczu Pucharu Polski przeciwko rezerwom Legii Warszawa. Nie strzelił jednak żadnego gola, a to jest główne zadanie napastników. Może by mu się to udało, gdyby nie kontuzja. Piłkarz nabawił się urazu na zgrupowaniu w Turcji. Potem była przerwa w rozgrywkach. Ponownie zagrał dopiero w 30 kolejce, a było to już w połowie czerwca. W Niemczech uważają jednak, że Steczyk prawidłow się rozwija.

Dominik w minionym sezonie zrobił krok naprzód  i zdobył pierwsze doświadczenie na polu zawodowym. Jesteśmy przekonani, że kolejny rok w tym środowisku dobrze wpłynie na jego rozwój  – wyjaśnia Florian Meier, szef zespołu licencyjnego w 1. FCN.

Steczyk to także młodzieżowy reprezentant Polski. Jego umowa z 1.FC Nürnberg wygasa w czerwcu 2022 roku. Jeśli więc Piasta chciałby mieć go na stałe to za rok już musiałby go wykupić.

Opracowanie: piast.gliwice.pl
Foto:  piast-gliwice.eu