Sebastian Milewski najbardziej pracowity, a Patryk Sokołowski najdokładniejszy w zespole Piasta, tak wskazują statystyki po meczu Legia – Piast.

Milewski, który wciąż gra ze statusem młodzieżowca pokonał w tym meczu najdłuższy dystans (12,2 km), był najszybszym zawodnikiem w  swoim zespole (33,29 km/h). Zaliczył też najwięcej sprintów (14). Jego Instat Index wyniósł jednak 274, a wpłynęło na to zbyt duża liczba przegranych pojedynków zarówno na ziemi jak i w powietrzu. Miał też połowę udanych odbiorów.

Pod tym względem najbardziej precyzyjny i dokładny był Patryk Sokołowski. Jego I.In. wyniósł 300, czyli pod względem statystyk został najwyżej oceniony w zespole Piasta.

W statystykach zespołowych lepiej wypada Legia. Niewątpliwie wpływ na to miało, że gliwiczanie drugą połowę grali w 10. Posiadanie piłki 58-42% na korzyść Legii. Strzały: Legia 13 z tego 4 celne. Piast 5 z tego 1 celny.  Również i w podaniach dokładniejsi byli gospodarze 86-81% na ich korzyść.

Najważniejszy jednak jest wynik końcowy, bo za to przyznaje się punkty.

Opracowanie: piast.gliwice.pl