Piast w tym sezonie zmierzył się z Legią po raz trzeci i znów nie przegrał. Tym razem gliwiczanie zremisowali na Łazienkowskiej 1:1. Trudno jednak mówić o niedosycie, gdy przez 35 minut trzeba grać w 10. To ważny punkt, co zresztą podkreślił na pomeczowej konferencji Waldemar Fornalik.

Waldemar Fornalik (Piast)

Myślę, że był to ciekawy mecz. W pierwszej połowie było więcej taktyki niż stwarzanych sytuacji. Dotychczas bywało tak, ze  to my graliśmy w drugiej połowie z przewaga jednego zawodnika, a w tym spotkaniu było odwrotnie. Od 55 minuty musieliśmy sobie radzić w 10. Drużyna pokazała charakter. Dobrze radziliśmy sobie w bloku defensywnym, a przy okazji zdobyć bramkę.  Nie można odmówić zawodnikom olbrzymiego zaangażowania, charakteru i w wielu wypadkach mądrości. Graliśmy z drużyną, która ma bardzo duży potencjał i trudno, aby nie stworzyła sobie sytuacji. Popełniliśmy jeden błąd, który Legia wykorzystała. Do tej pory było tak, ze graliśmy dobrze i stwarzaliśmy sobie sytuacje, a nie zdobywaliśmy punktów. Dziś mieliśmy tych okazji mniej, ale zabieramy do Gliwic punkt, zdobyty w trudnych okolicznościach.

Aleksandar Vuković (Legia)

Chcieliśmy zdobyć trzy punkty, ale mamy jeden, jednak  bardzo cenny. Popełniliśmy w zasadzie jeden błąd, dając sędziemu pretekst do podyktowania rzutu karnego, który dużo nie potrzebuje, aby przeciwko Legii gwizdnąć jedenastkę, bez sprawdzenia. Chwała drużynie, że wróciła po stracie gola, mimo tego, że to nei był dzień, kiedy goniliśmy po boisku. Graliśmy do końca, Byłoby dużą niesprawiedliwością, gdybyśmy ten mecz przegrali.