Doskonale znany w Gliwicach- siedmiokrotny mistrz Polski, wielokrotny reprezentant naszego kraju – Rafał Frazn objął funkcję dyrektora sportowego futsalowej drużyny Piasta Gliwice.

– Rozmowy z zarządem  trwały kilka miesięcy. Omawialiśmy jak to miałoby to wyglądać. W klubie uznano, że moje doświadczenie sportowe, biznesowe i osobiste może pomóc w pełnieniu tej funkcji przeze mnie. Rozmawiałem też z trenerem Orlando i w końcu zgodziłem się, by łączyć dwie funkcje, czyli dyrektora i zawodnika, tego drugiego, przynajmniej do końca przyszłego sezonu – zdradza kulisy tej nominacji Franz.

Przypomnijmy, że jeszcze rok temu przyszłość drużyny stanęła pod dużym znakiem zapytania. Misji utrzymania zespołu na poziomie Futsal Ekstraklasy podjął się Krzysztof Bochenek, który został prezesem klubu. Pomogli mu w tym trenerzy Rafał Barszcz i Jacek Podgórski. Na początku mocno przebudowana drużyna miała problemy ze zdobywanie punktów, ale w końcu odpaliła. Potem sztab został wzmocniony przez Orlando Duarte na którym ma się oprzeć budowanie silnego Piasta.

– Przedstawiłem zarządowi swój plan, co chcielibyśmy wspólnie zrobić nie tylko w tym przyszły sezonie, ale kolejnych latach. Wspólnie opracowaliśmy strategię opartą na  trenerze Orlando Duarte, który wytyczył mi pewne założenia – wyjaśnia Franz.

Rewolucji w zespole na razie nie będzie, ale zmiany nastąpią.

– Na razie jeszcze muszę zachować trochę tajemnicy, ale mogę zdradzić, że kilku zawodników dołączy do nas i będą to znane nazwiska z polskiej ekstraklasy, ale nie tylko. Na ten moment najważniejszą informacją dla jest to, że nasz „The Specjal One”, czyli Orlando Duarte zostaje z nami z czego bardzo się cieszymy – podkreśla nowy dyrektor sportowy.

Jeśli taka osobistość futsalowa, jak Franz decyduje się na objęcie tak ważnej funkcji, to niewątpliwie też klub stawia sobie wysokie cele.

– Mam taką nadzieję, jeśli nic się nie zmieni w tych najbliższych tygodniach  z niezależnych od nas powodów, to będziemy chcieli grać  o najwyższe lokaty. Drużyna z Gliwic zasługuje na to, aby o nie walczyć. Mamy bardzo duże tradycje. Takie zespoły jak PA Nova czy Radan zdobywały medale mistrzostw Polski. Chcemy w tych najbliższych latach  piąć się po tych szczeblach, jak zrobił to Piast z dużego boiska, gdzie ciężką pracą i konsekwencją doprowadzono do zdobycia tytułu mistrza Polski – wytycza kierunki „Franek”.

Nie tylko jednak pierwsza drużyna ma być tym języczkiem uwagi.

– Chcemy nie tylko  piąć się sportowo i  organizacyjnie do góry, ale też rozwiać nowe obszary, jak choćby wesprzeć Akademię Futsalu, która tworzy się w Gliwicach, czy rozwinąć marketing  – przekonuje Rafał Franz.

Pierwszy trening zaplanowano na 2 sierpnia. Wcześniej zawodnicy będą ćwiczyć indywidualnie. Dostali już odpowiednie wytyczne. Rafał Franz zdradził też, że trenerem od przygotowania fizycznego będzie Bartek Garsztecki, który w przeszłości pracował już m.in. z zawodnikami Nbit Gliwice.  O zdrowie futsalistów Piasta natomiast  będzie dbał dr Michał Szlęzak i załoga  „Fizjosport”. To zapowiada nam bardzo wysoki poziom przygotowania wyjątkowe emocje w nowym sezonie w którym ma w Futsal Ekstraklasie zagrać 18 drużyn.

Źródło: piast.gliwice.pl/futsal/TVImperium.pl