Kiedy i czy w ogóle w tym sezonie wrócą na boiska futsalowcy to jeszcze nie wiadomo. W miniony weekend rozegrano jednak kolejkę, tyle że wirtualną. Pomysł okazał się trafiony. Na poszczególne drużyny oddano 1446 głosów. Pierwszym liderem został Constract Lubawa.

Rywalizacja odbywa się na facebooku, a w grze mogą uczestniczyć zarówno sami zawodnicy jak i kibice, co niewątpliwie jest nowością.  Polega to na tym, że kibice każdego zespołu głosują na swoją drużynę za pomocą kciuka (kibice zespołu gospodarzy) albo serduszka (kibice gości). Za każde 50 głosów drużyna strzela gola. Czyli 50., 100., 150. lajk – to okazja do świętowania zdobycia bramki.

W pierwszej kolejce od początku ton wydarzeniom nadawali fani Constractu Lubawa, którzy oddali na swój zespół 218 głosów, strzelili cztery gole i pewnie pokonali Słoneczny Stok Białystok 4:1.

Za najciekawsze można uznać starcie Red Devils Chojnice z Piastem Gliwice. Drużyna z Gliwic prowadziła 2:0, ale chojniczanie wyrównali na 2:2. Bliżsi zwycięstwa był Piast. do zwycięstwa zabrakło im… sześciu głosów.

Najmniej głosów bo odpowiednio  42, 43 i 51 oddano dla Gwiazdy Ruda Śląska, Clearexu Chorzów oraz GSF Gliwice. Ale wierzymy, że fani tych drużyn dopiero się rozkręcają: przecież mają więcej sympatyków, niż 40, czy 50.

Wyniki meczów 1. kolejki Wirtualnej Futsal Ekstraklasy:

 

Rekord Bielsko-Biała – FC Toruń 1:3

Słoneczny Stok Białystok – Constract Lubawa 1:4

Gatta Zduńska Wola – Clearex Chorzów 2:0

GI Malepszy Leszno – GSF Gliwice 2:1

Red Dragons Pniewy – Gwiazda Ruda Śląska 1:0

AZS UŚ Katowice – Acana Orzeł Jelcz-Laskowice 1:2

Red Devils Chojnice – Piast Gliwice 2:2

 

A w drugiej kolejce:

GSF Gliwice – Piast Gliwice

Constract Lubawa – Red Dragons Pniewy

Red Devils Chojnice – Rekord Bielsko-Biała

FC Toruń – Clearex Chorzów

Gatta Zduńska Wola – AZS UŚ Katowice

Acana Orzeł Jelcz-Laskowice – Słoneczny Stok Białystok

Gwiazda Ruda Śląska – GI Malepszy Leszno

Tabela po 1 kolejce