Po miesięcznej przerwie na występy reprezentacji i spotkań w Pucharze Polski do rywalizacji o punkty wraca Futsal Ekstraklasa. W najbliższy  weekend odbędą się mecze 16 już kolejki spotkań.

Jako hit kolejki zapowiada się starcie Cleareksu Chorzów  z Rekordem, czyli wicelidera  z liderem. Piast jedzie do Katowic, gdzie powalczy o punkty z AZS UŚ Katowice.

Akademicy w poprzednich sezonach głównie bronili się przed spadkiem. W obecnej kampanii jest już inaczej. Podopieczni Miłosza Kocota już na samym początku sezonu zanotowali serię zwycięstw, co na jakiś czas wywindowało ich nawet na fotel lidera, a obecnie mają na koncie 24 punkty, co daje im 7 lokatę w tabeli i praktycznie utrzymanie. Niewątpliwie jednak apetyty tam zostały rozbudzone i zespół będzie chciał jeszcze ten dorobek powiększyć.

W poprzedniej kolejce AZS pokonał na wyjeździe Futsal Leszno 5:3. Udanie też katowiczanie wystartowali w Pucharze Polski, wygrywając z GKS Tychy.

Najskuteczniejszymi zawodnikami Akademików są byli gracze Piasta: Tomasz Szczurek i Adam Jonczyk. Pierwszy ma na koncie 9 goli, drugi 7.

Piast przed przerwą na reprezentację zremisował z Cleareksem Chorzów 5:5. Było to bardzo zacięte spotkanie. Gliwiczanie wyrównującą bramkę strzelili na 2 sekundy przed końcem meczu. Nie udało się za to awansować do kolejnej rundy Pucharu Polski. Podopieczni Orlando Duarte musieli uznać wyższość GSF-u Gliwice, ulegając 0:2.

Drużyna z Areny ma z AZS-em rachunki do wyrównania. Przypomnijmy, że  w pierwszym meczu gliwiczanie doznali wstydliwej porażki, bo przegrali u siebie z ekipę z Katowic 0:3. Hala w której grają w roli gospodarza podopieczni Miłosza Kocota jest specyficzna, ale da się tam wygrać. W tym sezonie udało się to już trzem drużynom. Najlepiej zna ją Paweł Barański, który bronił barw tego klubu przez trzy sezony. Stamtąd tez trafił do Piasta.

Gliwiczanie do Akademików tracą trzy oczka. Aby jednak przeskoczyć ich w tabeli musieliby wygrać różnicą trzech bramek. najważniejsze jednak jest, aby zainkasować trzy punkty, by zachować bezpieczny dystans nad goniącymi ich GSF i Futsal Leszno.  Mecz ten będzie można oglądać na żywo w Katowicach, albo na platformie TVcom.pl (TUTAJ).Początek spotkania przewidzi no na godzinę 17:00.

Źródło: piast.gliwice.pl/futsal