W poniedziałek drużyna Piasta Gliwice rozpoczęła w Rybniku pierwsze zimowe zgrupowanie, które zakończą gra kontrolną z GKS Jastrzębie.

W 27-osobowej kadrze znaleźli się 19-letni napastnik Tymoteusz Klupś, wypożyczony z Lecha Poznań do końca sezonu i stoper Jakub Czerwiński, który jesienią przeszedł operację kolana.

Nie pojechali na zgrupowanie Marcin Pietrowski i Aleksander Jagiełło, którzy dostali wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów, oraz Dani Aquino, który chce wrócić do Hiszpanii. Zabrakło tez miejsca dla    Denis Gojko i Łukasz Krakowczyk.

Potem gliwiczanie polecą do Turcji. Podczas tego zgrupowania Piast zagra kolejno z bułgarskim Łudogorcem Razgrad, białoruskim Szachtiorem Soligorsk, ukraińską Zorią Ługańsk i słoweńskim NK Celje.

Kadra:
Bramkarze: Jakub Szmatuła, Patryk Królczyk, Frantisek Plach, Paweł Rabin.
Obrońcy: Mikkel Kirkeskov, Jakub Czerwiński, Jakub Holubek, Tomasz Mokwa, Tomas Huk, Bartosz Rymaniak, Piotr Malarczyk, Uros Korun.
Pomocnicy: Tomasz Jodłowiec, Tom Hateley, Tymoteusz Klupś, Patryk Sokołowski, Sebastian Milewski, Martin Konczkowski, Gerard Badia, Remigiusz Borkała, Tiago Alves, Michał Rakowiecki.

Opracowanie: piast.gliwice,pl