Tymoteusz Klupś został wypożyczony do Piasta Gliwice z Lecha Poznań. 19-letni skrzydłowy będzie gra; dla mistrzów  Polski do końca bieżącego sezonu.

– To wypożyczenie to dla mnie coś nowego. Piast będzie dopiero moim drugim klubem. Jestem bardzo zadowolony z tego ruchu i nie pozostaje mi teraz nic innego, jak postarać się uszczęśliwić kibiców swoją grą – powiedział w rozmowie z oficjalną stroną klubu  Tymoteusz Klupś.

Klupś jest wychowankiem Lecha Poznań. Przeszedł przez wszystkie szczeble klubowej akademii, a 18 lutego 2018 roku zadebiutował w pierwszej drużynie Kolejorza. Od tego czasu rozegrał 30 spotkań w Ekstraklasie oraz jedno w Pucharze Polski. Na boiskach najwyższej klasy rozgrywkowej zdobył jednego gola oraz zanotował dwie asysty.

Ruch ten nie jest niespodzianką. Waldemar Fornalika wprawdzie ma w drużynie sporą grupę młodzieżowców, to tylko Milewski występuje regularnie. Wypożyczony z rezerw 1.FC Nürnberg VfL Dominik Steczyk, choć zalcziły 13 występów to jego statystyki sa zerowe. W Gliwicach natomiast maja dobre wspomnienia po Pawle Tomczyku, który  w poprzednim sezonie pokazał, że poznańska szkoła potrafi kreować dobrych, młodych piłkarzy. Mimo to nie będzie mu łatwo przebić się o składu.

– Nie ukrywam, że miałem oferty wypożyczenia także do innych klubów, ale to Piast jest mistrzem Polski. Przejście do drużyny, która zdobyła tytuł to coś wyjątkowego. Konkurencja jest ważna w życiu każdego piłkarza. Jestem gotowy, by podjąć rywalizację i walczyć w tym momencie dla Piasta – stwierdza nowy nabytek drużyny z Okrzei.

Z GKS Bełchatów wraca, przynajmniej na razie Karol Stanek. To kolejny młody zawodnik, który może grac jako młodzieżowiec.

źródło: piast.gliwice.pl/piast-gliwice.eu”