W niedzielę na stadionie przy ul Okrzei w Gliwicach – Piast – mistrz Polski – podejmować będzie wicemistrza naszego kraju. Biorąc pod uwagę ten fakt, można by spodziewać się widowiska na najwyższym poziomie, przynajmniej jeśli chodzi o naszą ligę.

Sęk w tym, że oba zespoły w tym sezonie rozczarowują. Mająca mistrzowskie aspiracje Legia przegrała już w tym sezonie trzy mecze, a kolejne dwa zremisowała. To daje tej drużynie szóste miejsce w tabeli. Piast także ma na koncie trzy porażki, trzy remisy i cztery wygrane, co przekłada się na  9. lokatę.

W obu ekipach brak też gwiazd, które mogą przyciągnąć na trybuny kibiców. W meczu tym nie zagra m.in. 49-krotny reprezentant Polski – Tomasz Jodłowiec. Nie pozwala na to klauzula zawarta przy transferze tego piłkarza z Legii do Piasta. Jest to kuriozum na skalę europejską, gdy klub wykłada pieniądze na transfer i nie może w ważnym meczu sięgnąć po zawodnika, którego kupił w celu podniesienia sportowej jakości. W drużynie z Łazienkowskiej też nie ma piłkarzy pokroju: Vadis Odjidja-Ofoe, Michała Pazdana, Aleksandara Prijovicia, czy Miroslava Radović.  Tego, który jeszcze niedawno był jednym z najskuteczniejszych strzelców polskiej ligi – Carlitosa sprzedano tuż przed zamknięcie okna transferowego.

Sportowo jednak mecz ten może mieć duże znaczenie. Drużyna, która wygra dołączy do zespołów walczących w najwyższe cele, porażka może sprawić, że na dłużej będzie trzeba zagościć w środkowej strefie tabeli.

Spotkanie to nie będzie transmitowany w TVP1. Mecz  można obejrzeć na antenie Canal+ Sport i Canal Plus 4K.  Transmisja  rozpoczyna się o 17:00, a pierwszy gwizdek zabrzmi o 17:30. Mecz Piasta z Legią można też obejrzeć w programie Player.pl.

Darmową relację tekstową natomiast będzie można śledzić TUTAJ