Waldemar Fornalik podpisał nową  umowę z Piastem Gliwice do czerwca 2021 roku z opcją przedłużenia jej o kolejne 12 miesięcy.

– Jestem zadowolony z przedłużenia kontraktu. W Piaście stworzono świetne warunki pracy, które pozwalają w odpowiedni sposób zarządzać drużyną. Dobrze czuję się w Gliwicach i to właśnie tutaj osiągnąłem życiowy sukces w mojej karierze trenerskiej – powiedział Waldemar Fornalik po podpisaniu nowej umowy.

Dotychczasowa umowa Fornalika wygasała wraz z końcem sezonu 2019/2020 i została podpisana niecałe 5 miesięcy temu – tuż przed rozpoczęciem fazy finałowej poprzednich rozgrywek w Ekstraklasie w której gliwiczanie w imponującym stylu sięgnęli po pierwszy w swojej historii tytuł mistrza Polski, a szkoleniowiec został wybrany trenerem roku PKO BP Ekstraklasy.

Wychowanek Ruchu Chorzów i były selekcjoner reprezentacji Polski nie zdołał jednak osiągnąć kolejnego historycznego sukcesu, jakim były awans do fazy grupowe w europejskich pucharach. Prowadzony przez niego zespół zakończył rozgrywki na II rundzie Ligi Europy. Ligowy start w obecnym sezonie  też nie był najlepszy, ale umiejętne wyjście z trudnej sytuacji, trzy wygrane z rzędu, a przede wszystkim  osiągnięcia z poprzedniego sezonu, pewnie przekonały włodarzy klubu z Okrzei, że już dziś warto zadbać, aby Fornalik został w Gliwicach na dłużej. Trzeba bowiem było wziąć pod uwagę, ze inne kluby mogą chcieć ściągnąć szkoleniowca do siebie.

Do tej pory najdłużej pracującym trenerem w Piaście był Marcin Brosz. Funkcję tę pełnił przez prawie cztery lata (zabrakło dwóch miesięcy). Pod jego wodzą zespół rozegrał 129 spotkań ligowych. Fornalikowi, który zapisał już na swoim koncie 80 meczy do rekordu więc jeszcze trochę brakuje.

Obu trenerów łączy to, że swoją przygodę z piłką zaczynali w śląskich klubach i w tym regionie odnosili swoje największe sukcesy, zarówno zawodnicze jak i trenerskie. Teraz tez prowadzą śląskie kluby i z sukcesami.

Opracowanie piast.gliwice.pl
Cyt za: piast-gliwice.eu