Patryk Dziczek ma opuścić Piasta Gliwice i przenieść się do Włoch. Według tamtejszych  mediów wkrótce  przejdzie w Lazio testy medyczne przed transferem – informuje Dziennik Zachodni.

Według serwisu www.salernogranata.it Dziczek w piątek przejdzie testy medyczne w Lazio, które zapłaci Piastowi około 2 mln euro, i najprawdopodobniej będzie wypożyczony do US Salernitana, występującego w Serie B.

„Lazio pokonało konkurencję, Empoli i Udinese” – czytamy na włoskim portalu, który podkreśla, że Dziczek zagrał w Euro U-21 i dobrze zaprezentował się w meczu z Włochami.

Patryk Dziczek jest wychowankiem Piasta. W Ekstraklasie rozegrał 63 mecze i strzelił 4 bramki. W tym sezonie wystapiłw trzech spotkaniach. Z powodu kontuzji defensywnego pomocnika zabrakło ostatnio w meczach w Łodzi z ŁKS-em i w minioną niedzielę z Wisłą Płock.

Jeszcze w lipcu za podobną kwotę Piast sprzedał Joela Valencię. Jeśli transfer Dziczka dojdzie do skutku klub z Okrzei będzie miał największy budżet w historii. Jednocześnie byłaby to najwyższa kwota jaka by uzyskano za wychowanka Piasta. Warto podkreślić, że Dziczek szkolił  się pod okiem trenerów, których w Akademii Piast S.A. miejsca nie było.

źródło: Dziennik Zachodni/piast..gliwice.pl