W meczu rozgrywanym w ramach 5. kolejki 2019/20 Piast Gliwice zwyciężył u siebie z Wisłą Płock 1:0. Decydującą bramkę strzelił Piotr Parzyszek.

Losy tego meczu rozstrzygnęły się w pierwszej połowie. Bramkę, która gospodarzom dała trzy punkty zdobył Piotr Parzyszek. To nie były jego jedyne sytuacje. Jeszcze przed przerwą napastnika ten miał też inne sytuacje, ale najlepszej nie wykorzystał Uros Korun. W drugiej połowie goście próbowali  odrobić straty. Blisko gola byli w 78. minucie, gdy Damian Rasak oddał kąśliwy strzał zza szesnastki. Dobrze interweniował jednak Frantisek Plach. Podczas gdy płocczanie starali się atakować, Piast zyskiwał przestrzeń do kontrataków. Po jednej z takich akcji groźnie uderzał zmiennik Dominik Steczyk. Ostatecznie wynik z pierwszej części spotkanie nie uległ zmianie. Skrót tego meczu  można zobaczyć TUTAJ