15 września w Gliwicach na stadionie lekkoatletycznym  odbędzie się 44. Memoriał Zenona Sęka. W tym roku  w zawodach wystartują także  seniorzy. Można się spodziewać, że zobaczymy zawodników, którzy w miniony weekend zdobyli drużynowe mistrzostwo Europy.

Zawody odbyły się w Bydgoszczy, a polscy lekkoatleci po raz pierwszy w historii zwyciężyli w drużynowych mistrzostwach Europy. Biało-czerwoni zdobyli 345 punktów. Drugie miejsce zajęli Niemcy – 317,5, a trzecie Francuzi – 316,5. Były to ostatnie zawody w formule dwunastozespołowej.

Wśród startujących byli  lekkoatleci, których mieliśmy okazję i przyjemność oglądać na żywo podczas I i II Grand Prix Gliwic: Rzucali i biegali m.in. Piotr Małachowski, Wojciech Nowicki,  Michał Haratyk czy Anna Kiełbasińska.

Wrześniowy memoriał Zenona Sęka odbędzie na dwa tygodnie przed mistrzostwami Świata w tej dyscypliny. Jest więc szansa, że  przyjadą zawodnicy, którzy będą chcieli sprawdzić w jakiej są formie. Gliwicki obiekt zyskał sobie już dużą popularność wśród lekkoatletów, bo dobrze na nim się startuje, a bieżnia sprzyja osiąganiu bardzo dobrych rezultatów.

Opracowanie: piast.gliwice.pl/gks-piast