Kończący się tydzień był bardzo intensywny dla futsalistów Piasta. Gliwiczanie mocno pracowali nad motoryką, rozegrali też dwa mecze kontrolne.

Pierwsza z tych gier była  bardziej nietypową jednostką treningową, bo podopieczni Rafała Barszcza i Jacka Podgórskiego zmierzyli się na boisku trawiastym z Sośnicą Gliwice. W tym przypadku chodziło o to, aby wybiegać odpowiednią liczbę kilometrów, a przy tym też mieć trochę emocji. Ta gierka zakończyła się wynikiem 1:1.

W piątek wieczorem natomiast już niebiesko-czerwoni zmierzyli się z beniaminkiem I ligi –        FC 2016 Siemianowice Śląskie. Gliwiczanie byli bezlitośni dla gospodarzy wygrywając 13:2.  Łupem bramkowym podzielili się: Marcin Grzywa – 4, Michał Cygnarowski – 3. Michal Grecz – 3, Marek Bugański – 2, German Romero Amaro – 1.

  • Jestem bardzo zadowolony z tego co pokazali zawodnicy, bo choć bardzo mocno trenowali w ostatnim czasie i grali na bazie dużego zmęczenia, to zaprezentowali się z dobrej strony i nie odpuścili nawet jak wysoko już prowadzili. Niewątpliwie wpływ ma na to rywalizacja w zespole. Pod nieobecność Śmiałkowskiego i Soleckiego pozostali starają się udowadniać, że też na nich warto stawiać. Taką postawą jesteśmy mocno zbudowani. Sportowo natomiast mieliśmy dużą przewagę, widać było różnicę klas i też są inne etapy przygotowań. Bardzo dobrze zaprezentował się Czyszek. Marcin Grzywa imponował strzałami z dystansu, Cygnarowski też pokazał, że jest w formie. Spory wkład w to zwycięstwo mieli też obaj bramkarze. Zarówno Michał jak i Paweł wyłapali sporo strzałów.  Zmierza to wszystko w dobrym kierunku – oby tak dalej – podsumowuje ten sprawdzian Jacek Podgórski – trener niebiesko-czerwonych.

Dodajmy, że w meczu tym w barwach Piasta zagrał Radosław Gruszka. Zawodnik ten na razie przebywa na testach.

FC 2016 Siemianowice Śląskie – Piast Gliwice 2:13
Piast: Widuch – P. Grzywa, M. Grzywa, Bugański, Szadurski, Grecz, Romero, Czyszek, Cygnarowski, Mitkowski, Wołongiewicz, Woźniak, Radosław Gruszka (testowany). Grano 3×25 minut.

źródło: piast.gliwice.pl/futsal