Podobnie jak i w poprzednim sezonie tak i w nowym nie zabraknie w futsalowej drużynie Piasta hiszpańskiego zawodnika.

Barw gliwickiego klubu będzie bronił German Romero Amaro . Hiszpan ma 25 lat, pochodzi z miasta Vitigudino (niedaleko Salamanki). Choć to młody zawodnik, ma już bogate CV.

– Przez ostatnie  dwa lata grałem we Włoszech (Seria B). Z dorobkiem 49 goli  zostałem wybrany najlepszym zawodnikiem w rozgrywkach. Wcześniej występowałem w hiszpańskich klubach, Oviedo i CD Guijuelo.

Jak przystało na Hiszpana – Romero lubi grać do przodu. Ma ku temu predyspozycje, bo jest bardzo dobrze wyszkolony technicznie.

– Za wyjątkiem bramkarza mogę występować na każdej pozycji ale, zazwyczaj gram na skrzydle. Ogólnie jestem ofensywnym zawodnikiem – przyznaje.

Na ten moment oprócz wkomponowania się do drużyny,  najważniejsze jest zaaklimatyzowanie się w Polsce, co dla zawodników z Półwyspu Iberyjskiego łatwe nie jest.

– Na razie moje wrażenia są pozytywne. Wszyscy są dla mnie bardzo mili i stale zainteresowani tym, czy czuję się komfortowo.  Jest  to dla mnie  ważne, bo jeszcze nie znam polskiego języka, nie znam tutejszych zwyczajów, a przede wszystkim jestem bardzo daleko od mojej rodziny – przyznaje Romero.

Hiszpanie, którzy decydują się na grę nad Wisłą zazwyczaj potrzebują trochę czasu zanim złapią odpowiedni rytm.

– Polski futsal rozwija się bardzo szybko,  jest tu  więcej biegania i walki a mnie techniki. Jest też więcej bezpośrednich kontaktów  w odniesieniu do Hiszpanii czy Włoch – wymienia różnicę zawodnik.

Drużyna ma już za sobą dwa tygodnie treningów. Gliwiczanie rozegrali też sparing w którym Romero zdobył dwie bramki.

– Treningi są fajne, urozmaicone, ale też intensywne. Jest tu grupa dobrych i ambitnych zawodników. Jeśli  szybko złapiemy kontakt i zrozumienie na boisku, możemy naprawdę dużo osiągnąć.  Jeśli chodzi o trenera, to podoba mi się jego sposób pracy we wszystkich aspektach, a zwłaszcza w obronie – analizuje Hiszpan.

Zawodnicy, którzy pochodząc z kraju w którym futsal jest na najwyższym światowym poziomie, zawsze wysoko zawieszają sobie poprzeczkę. O co chce grać nowy nabytek Piasta?

– Na ten moment najważniejsze są dla mnie treningi na których staram się dawać z siebie wszystko i jak najszybciej wkomponować się w zespól, aby drużyna miała ze mnie pożytek.  A  potem osiągać jak najlepsze  wyniki w rozgrywkach – przekonuje na koniec Romero Amaro German.