Piast nie wygrał z Pogonią, ale też gliwiczanie  nie stracili bramki  i byli w stanie jeszcze w doliczonym czasie gry zaatakować i stworzyć sobie sytuacje.

Biorąc pod uwagę po jakim maratonie jest zespół, to można być z postawy podopiecznych Waldemara Fornalika umiarkowanie zadowolonym. Teraz zespół będzie miał cały tydzień na przygotowanie się do kolejnego spotkania, co zresztą podkreślił na pomeczowej konferencji szkoleniowiec niebiesko-czerwonych.

Z wyniku zadowolony był też trener Pogoni – Kosta Runjaić. Portowcy nie przegrali tylko dlatego, że mieli w bramce świetnie dysponowanego

To było wyrównane spotkanie. Zagraliśmy bardzo solidny mecz z zespołem, który ma swoją wartość i jakość.  Zmieniliśmy ustawienie taktyczne, było mało czasu na zgranie tej formacji, ale zawodnicy dobrze na to zareagowali.

Waldemar Fornalik (Piast):
Zagraliśmy na zero z tyłu, a z przodu też mieliśmy swoje szanse… zwłaszcza w drugiej połowie byliśmy groźni. Mieliśmy piłkę meczową, ale bramkarz Pogoni świetnie wybronił. Myślę, że gdyby w tej sytuacji padła bramka, to ten mecz byśmy wygrali – analizował szkoleniowiec.  Mecz pokazał, że nie było problemu mentalnego. Oczywiście nie wszystko funkcjonowało tak, jak byśmy sobie tego życzyli, ale z każdą upływającą minutą wyglądało to co raz lepiej. Generalnie jestem zadowolony z reakcji zespołu o tych ostatnich meczach i z tego, co zawodnicy pokazali na boisku. Mamy teraz więcej czasu, na korekty, trening, przygotowanie się oraz ruszenie w tej lidze i szukanie większej liczby punktów.

Kosta Runjaić (Pogoń):
– Powinniśmy być zadowoleni z jednego punktu. To był ciężki, intensywny mecz dyktowany przede wszystkim taktyką. W pierwszej połowie przewaga była po naszej stronie, w drugiej to Piast przeważał. Wiemy, że nie jesteśmy jeszcze na końcu naszej fazy rozwoju. Musimy jeszcze odnaleźć nasz rytm żeby grać tak, jak chcemy, a nie jak pozwala na to przeciwnik. Z większych partii meczu jestem zadowolony. Z jednym punktem możemy żyć i jesteśmy zadowoleni.

Opracowanie: piast.gliwice.pl
Cyt. za piast-gliwice.eu