Reprezentant Polski – Karol Czyszek to kolejny zawodnik, który w nowym sezonie będzie reprezentował barwy futsalowej drużyny Piasta Gliwice.

W poprzednim sezonie Czyszek grał dla Pogoni 04 Szczecin, gdzie był podstawowym zawodnikiem. Wystąpił w 26 meczach, strzelając 11 goli.  W poprzednich dwóch sezonach występował w FC Toruń, gdzie też należał do podstawowych zawodników.

Mimo młodego wieku (23 lata) ma już za sobą bogatą karierę reprezentacyjną. W niedalekiej przeszłości występował w młodzieżowych reprezentacjach Polski U19 oraz U21, gdzie był kapitanem. Karol jest zdobywcą dwóch brązowych i jednego srebrnego medalu Młodzieżowych Mistrzostw Polski, ma też na koncie tytuł MVP całego turnieju. Grając już dla Pogoni 04 Szczecin został powołany przez Błażeja Korczyńskiego do seniorskiej reprezentacji Polski na towarzyski dwumecz z Serbią. Teraz przenosi się na Śląsk i zapowiada się, że będzie sporym wzmocnieniem futsalowej drużyny Piasta, a z pewnością zwiększy rywalizację w zespole Rafała Barszcza i Jacka Pogórskiego.

Źródło: piast.gliwice.pl/futsal