Miniony rok sportowy był bardzo intensywny i dużej mierze nowy dla chłopców  z rocznika 2008 trenujących i grających w GKS Piast.

Drużynę prowadziło dwóch trenerów: Janusz Wroński i Maciej Wroński.  W okresie letnim zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu. Podzieleni na dwa zespoły zawodnicy uczestniczyli w rozgrywkach ligowych, odpowiednio w IV i V lidze. Miały miejsce jednak roszady między składami, jak to zresztą bywa także już na poziomie seniorskim.

Piast I Gliwice wiosną rozegrał 10 spotkań z tego 6 zakończyło się wygranymi, a 4 porażkami. Stosunek bramek wyniósł 65:41.  To dało trzecie miejsce w tabeli. Drugi zespół zakończył rozgrywki na V lokacie Wynik nie jest sprawą najważniejszą. Przede wszystkim liczą się przepracowane jednostki treningowe, a tych było sporo. Już po zakończeniu sezonu część zawodników wyjechali na tygodniowy obóz. Oprócz tego jeszcze zespół wziął udział w dwóch turniejach. 12 wytypowanych zawodników uczestniczyło też w  treningach  kadry powiatu gliwickiego i rywalizowali w cyklu turniejów S7

Najskuteczniejszym zawodnikiem rocznika 2008 został Mateusz Pakura, który zdobył 37 bramek. W drugim zespole najwięcej trafień zaliczył Bartosz Pęciak – 12. Byli też zawodnicy, którzy rozgrywali mecze zarówno w I jak w II drużynie.Szkolenie w GKS Piast w roczniku 2008 będzie kontynuowane, choć część chłopaków zakwalifikowało się do klasy sportowej, którą zarządzać będzie Piast S.A. W sierpniu zostanie ogłoszony nabór uzupełniający.

Wiosna 2019 – Piast I Gliwice
Strzelcy:
Pakura Mateusz –  37
Buchcik Piotr –  5
Marciniak Milan  –  5
Trutkowski Wojciech – 5
Wawro Kacper – 3
Jędrzejewski Kamil – 2
Snopkowski Maciej – 2
Chaciński Łukasz – 2
Marciniak Maksym  – 1
Zięba Igor – 1
Konopka Iwo – 1
Wąchała Mateusz  –   1

Wiosna 2019 – Piast II Gliwice
Pęciak Bartosz – 14
Wąchała Mateusz – 12
Bertolin Jakub –  9
Zwolenik  Łukasz – 8
Trutkowski Wojciech – 7
Gubała Daniel – 6
Wietrzycki Szymon – 3
Ulberski Filip  – 1
Wilk Igor – 1
Badyra Mateusz – 1
Gładysz Seweryn – 1
Bul Franek  – 1
Konopka Iwo – 1
Wiluk Szymon – 1

Opracowanie: piast.gliwice.pl/gks-piast