Bartosz Rymaniak może być kolejnym zawodnikiem, który wzmocni kadrę mistrza Polski – poinformował portal sport.tv.pl.

Rymaniak ma za sobą trzy bardzo dobre lata w Koronie Kielce. Po niezbyt udanym pobycie w Cracovii zrobił wielki postęp i wyrósł na czołowego prawego obrońcę w lidze. W kieleckim klubie rozegrał 109 meczów w Ekstraklasie, w których strzelił cztery gole.

29-letni obrońca opuścił Kielce w dziwnej atmosferze. Pod koniec maja Korona poinformowała, że złożyła piłkarzowi propozycję przedłużenia kontraktu, ale nie

Agent piłkarza miał się odnieść do propozycji do 12 maja, ale tego nie zrobił. Klub wystosował więc oświadczenie w którym poinformował o całej procedurze i zakończeniu współpracy z piłkarzem.

Rymaniak był bardzo zaskoczony. – Byłem w szoku, gdy się o tym dowiedziałem. Nic nie wiedziałem o terminie, sam jestem zdziwiony – mówił wtedy portalowi Cksport.pl. Liczył, że uda się jeszcze dojść do porozumienia, ale przełom nie nastąpił.

Dość szybko pojawiły się oferty z innych klubów – zainteresowanie wyrazili Śląsk Wrocław i Wisła Płock, ale najbardziej zdeterminowani byli przedstawiciele Piasta Gliwice. Rymaniak ma wzmocnić rywalizację z prawej strony defensywy. W minionym sezonie najczęściej na tej pozycji grali Marcin Pietrowski lub Martin Konczkowski, rzadziej Tomasz Mokwa.

/źródło: sport.tvp.pl
fot. PAP/Piotr Polak