Już w środę Piast rozpocznie bój o drugą rundę eliminacji Ligi Mistrzów. Dla gliwiczan będzie to debiut w tych rozgrywkach, choć przetarcie już było tyle, że w Lidze Europy. 

Debiutanckie zmagania w eliminacjach Champions League rozpoczną w środę, gdy zagrają z BATE Borysów na Białorusi (godz. 19).

Kibice obawiali się, że po zdobyciu mistrzostwa nastąpi wyprzedaż drużyny. Na ten moment jednak z podstawowych  piłkarzy odszedł jedynie Aleksandar Sedlar. Do tego grona można też zaliczyć Tomasza Jodłowca. Wciąż jednak z zespołem jest Patryk Dziczek, a więc środek pola pozostał bez zmian. Waldemar Fornalik nie musi się więc martwić zestawienie jedenastki. W zasadzie jego jedyny dylemat to na kogo postawić w środku obrony, a  wybór a tu duży. Huk, Korun, Holubek,  a nawet Pietrowski tam może grać. Wydaje się, że ten pierwszy z wymienionych powinien wejść za Sedlara, ale Słowak może jeszcze nie być wkomponowany w zespół i nie w pełni jeszcze rozumieć wszystkich mechanizmów i schematów wypracowanych przez ostatnie dwa lata.

W linii pomocy aż prosi się, aby nic nie zmieniać.  Valencia, Dziczek, Hateley, Konczkowski i Felix pewnie już potrafią ze sobą grać nawet z zawiązanymi oczami.  

Nie musi się szkoleniowiec za to obawiać o atak. Parzyszek w sparingu z Miedzią  dał mocny sygnał, że jego celownik jest dobrze nastawiony. Sprowadzony w ostatnich dniach Dani Aquino tez pokazał, że bramki potrafi strzelać.

Fornalik ma więc do dyspozycji nie tylko jedenastke w pełni wartościowych i zaprawionych w bojach zawodników, ale też mocne rezerwy. Badia, Holubek,  Sokołowski, Mokwa czy nawet młody Milewski to także już otrzaskani  przynajmniej w ekstraklasowych bojach gracze.  Zawodnicy z

Niewątpliwie  ten dwumecz z Bate dla trenera i klubu jest priorytetem, bo to nie tylko prestiż, ale też duże pieniądze. Za awans do następnej rundy LM gliwiczanie otrzymaliby około 2 mln złotych. W międzyczasie jednak trzeba rozegrać mecz o Super Puchar Polski. Tu pewnie szanse dostaną nowi zawodnicy i ci co nie zagrają z Bate.    

Opracowanie: piast.gliwice.pl