Przez sześć dni kandydaci na piłkarzy z roczników 2011-08, trenujący w Stowarzyszeniu GKS Piast podnosili swoje umiejętności na obozie w Węgierskiej Górce.

Jako że był to obóz sportowy, to nie mogło być łatwo. O 6:45 była już pobudka.  Poranna toaleta, rozruch, potem śniadanie i  wyjście na pierwszy trening. Następnie obiad, chwila relaksu i trening popołudniowy, kolacja i zajęcia integracyjne. Najstarsi uczestnicy zgrupowanie rozegrali dwa mecze kontrolne na dużym boisku, w składzie 9 osobowym, już na spalone. To już w ramach tego, co ich czeka w przyszłym sezonie.

Zajęcia treningowe realizowane były w oparciu o Narodowy Model Gry PZPN, a nad całością czuwał i też prowadził treningi Krzysztof Szumski, który miał okazję pracować jako szkoleniowiec w zespole aktualnego mistrza Polski – Piasta Gliwice. Wspomagali go trenerzy: Dawid Cholewa, Janusz Wroński i Maciej Wrioński.

Nie zabrakło też sportowych pogadanek, wyjść na miasto , wypadu do aquaparku i obowiązkowego ogniska z pieczeniem kiełbasek. Tydzień minął bardzo szybko, nawet za – tak mówili przyszli piłkarze po powrocie do Gliwic. Bardzo ważne jest to, że nikt nie odniósł kontuzji, wszyscy wrócili do domów zdrowi i z naładowanymi akumulatorami. W lipcu  będą już cieszyć się wakacjami, ale od  początku sierpnia wrócą do zajęć, by szlifować formę przed nowym sezonem.

źródło: piast.gliwice.pl/gks-piast
Foto: Dawid Cholewa