Dwa medale – srebrny i brązowy zdobyli szermierze Piasta na kończących sezon 2018/19 mistrzostwach Polski młodzików. Na drugim stopniu podium stanęła drużyna. W turnieju indywidualnym trzecie miejsce zajął Paweł Klytta.

Indywidualne i drużynowe mistrzostwa Polski młodzików w szpadzie dziewcząt i chłopców odbyły  się w miniony weekend w Rybniku. Gliwiczanie pojechali tam po medale  i nie zawiedli. W sobotę najlepiej z chłopców walczył  Paweł Klytta. Podopieczny Macieja Chudzikiewicza dotarł do półfinału, gdzie musiał uznać wyższość Huberta Klughardta z UKS Olimp Lubin. Dla Pawła jest to życiowy sukces w zawodach indywidualnych. Rok temu sięgnął po srebro, ale w zawodach drużynowych, tym razem sam zapracował sobie na tak świetny wynik.

W turnieju drużynowym Piast był jednym z faworytów. Gliwiczanie, którzy walczyli w składzie: Paweł Klytta, Czcibor Partyka, Filip Szuba, Błażej Kurowski,

W półfinale młodzi szpadziści Piasta rozbili  SKS Grass-Hopper Kalwaria  36:22. W finale zmierzyli się z zespołem gospodarzy  – RMKS Rybnik . Początek należał do gliwiczan, ale potem lekką przewagę wypracowali sobie rybniczanie, której nie oddali już do końca tego pojedynku.

W turnieju indywidualnym dziewcząt tym razem medalu nie było. Najwyżej została sklasyfikowana Paulina Ostrowska, która zakończyła zawody na 12 lokacie.

– Liczyliśmy na medale i nie zawiedliśmy się. W drużynie niewiele zabrakło, aby było złoto. Dla nas najważniejszej jednak jest to, że we wszystkich kategoriach wiekowych mistrzostw Polski nasi szermierze stawali na podium. Mamy ciągłość w procesie szkolenia, a że jest na bardzo wysokim poziomie, potwierdzają to medale. – mówi Maciej Chudzikiewicz – fechtmistrz.

źródło: piast.gliwice.pl/gks-piast