Patryk Dziczek po bardzo dobrym sezonie w barwach Piasta Gliwice znalazł się w kręgu zainteresowań kilku zagranicznych klubów. Najpoważniejszym kandydatem do pozyskania młodzieżowego reprezentanta Polski jest turecki Galatasaray Stambuł informuje portal futbol.pl.

Klub ze Stambułu zdobył mistrzostwo kraju i awansował do Ligi Mistrzów, więc przed nadchodzącym sezonem wzmacnia swoją kadrę. Działacze Galatasaray są poważnie zainteresowani pozyskaniem 21-letniego Patryka Dziczka, który nie może narzekać na brak innych ofert. Polaka chętnie w swoim składzie widzieliby również włodarze spadkowicza z Serie A, Empoli. Kierunek turecki wydaje się jednak w tym przypadku o wiele bardziej atrakcyjniejszy.

Dziczek, którego kontrakt obowiązuje do końca czerwca 2020 roku, jest wyceniany na około 3 miliony euro. Cena jednak może wzrosnąć po młodzieżowych mistrzostwach Europy, w których 21-latek będzie brał udział. W przypadku, gdy zawodnik Piasta wzbudzi swoją grą zainteresowanie kolejnych zagranicznych klubów, działacze mistrza Polski będą mogli wynegocjować korzystniejsze warunki ewentualnego transferu.

Patryk Dziczek w ubiegłym sezonie wystąpił we wszystkich rozgrywkach w barwach Piasta w 35 spotkaniach, zdobywając 3 gole.

źródło: futbol.pl