Po 14 latach Pogoń’04 Szczecin, wicemistrz Polski z sezonu 2013/14opuszcza Futsal Ekstraklasę. Portowcy w barażu dwukrotnie ulegli drużynie  Constractu Lubawa 0:3 i 6:7.

Drużyna ze Szczecina ostatnio nie dawała lidze jakości sportowej, ale jest to rozpoznawalna marka zarówno na dużym jak i małym boisku. W okresie szczytowych, gdy Zero-Czwórka sięgała po wicemistrzostwo kraju na trybunach regularnie zasiadało ponad 1000 kibiców, co do dziś jest jednam z lepszych wyników w popularnej „halówce”. W okresie świetności, barw Pogoni bronił Marek Bugański, który nie może odżałować, że jego były już klub spadł do I ligi.

– Jest mi bardzo smutno. Miejsce takiej marki jak Pogoń Szczecin jest w ekstraklasie. Niestety Pogoń już od dłuższego czasu borykała się z problemami finansowymi i taki jest tego skutek. Na prawdę smutne bo jeszcze cztery lata temu razem z chłopakami zdobywaliśmy vice mistrzostwo Polski a teraz Pogoń spada… Mam nadzieję że to nie koniec klubu i że Pogoń odbuduje się w 1 lidze i wróci do Futsal Ekstraklasy silniejsza. Kibice w Szczecinie zasługują na klub grający w najwyższej klasie rozgrywkowej – podkreśla futsalista Piasta.

Z obecnych graczy Piast barw Pogoni bronili Marek Bugański i Przemysław Dewucki

Baraż ten kończył zmagania w sezonie 2018/19 w futsalu. Znamy już pełny skład Futsal Ekstraklasy na kolejny sezon. Beniaminkowie to Constract Lubawa, GSF Gliwice, Gwiazda Ruda Śląska i Futsal Leszno. Spadają natomiast AZS UG Gdańsk i Pogoń 04 Szczecin. Przypominamy, że w sezonie 2019/20 Futsal Ekstraklasa będzie liczyć 14 zespołów.

źródło: piast.gliwice.pl/futsal