W minioną sobotę na nowym stadionie lekkoatletycznym odbyły się pierwsze w tym roku zawody. Około 400 młodych sportowców rywalizowało w I rzucie Ligi Młodzików U-16.

– Rozpoczynamy sezon na naszym stadionie mocnym uderzeniem, bo gościmy mocne śląskie drużyny. Jest to pierwszy rzut Ligi Młodzików. Młodzież i pogoda dopisała. W związku z tym można było osiągać bardzo fajne wyniki i tak też się stało – mówi Wojciech Rutyna – kierownik sekcji lekkoatletycznej i wiceprezes GKS Piast.

Piast wystawił liczną reprezentację. Startowało około 60 zawodniczek i zawodników w wieku od 14 do 16 lat. Dużo było życiówek, więc trenerzy byli bardzo zadowoleni  z ich postawy. Świetny rezultat osiągnęła Wiktoria Drózd, która pchnęła kulą na odległość 12,51m. Taki wynik dał jej bezapelacyjne zwycięstwo, jednocześnie był to nowy rekord życiowy.

– Myślałam, że są tylko cztery próby więc do tej „ostatniej”  podeszłam maksymalnie skoncentrowana. Trener też mi powiedział, że muszę dać z siebie wszystko. Poczułam taką moc i udało mi się – mówi uradowana  zawodniczka.

Wiktoria Drózd z nowym rekordem życiowym

Dodajmy, że prób było ostatecznie sześć, ale nie udało się poprawić tego rezultatu. Nie mniej jednak taki wynik to dobry prognostyk na przyszłość.

– 2 czerwca spróbuję swoich sił na Grand Prix Gliwic, ale generalne formę szykuję na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Medal jest moim celem – podkreśla lekkoatletka.

Silną reprezentację Piast miał też w biegach.  Na dystansie 600 metrów drugie miejsce zajęła Matylda Leśniak.

– Były to moje pierwsze w tym sezonie zawody na otwartym stadionie. Udało się zająć drugie miejsce, jestem z  tego bardzo zadowolona.  Myślę, że mogło być  lepiej. Jedna dziewczyna za bardzo mi uciekła i nie dało się jej już dogonić – przyznaje Matylda.

Matylda Leśniak była druga w biegu na 600 metrów

Generalnie jednak w Lidze Młodzików chodzi o to, aby nazbierać jak najwięcej punktów, które przyznaje się za miejsca i rezultaty. Po tych zawodach, po rozegraniu 25 konkurencji  GKS Piast z dorobkiem 1483 pkt jest na szóstej pozycji.

Jeszcze przed wakacjami zostanie rozegrany drugi rzut, a finał Ligi Młodzików odbędzie się 28 września.

źródło: piast.gliwice.pl/gks-piast
Foto: Andrzej Oksztul