23. kolejka Futsal Ekstraklasy rozpocznie się od meczu, którego eksperci wytypowali jak pojedynek kolejki.

W sobotę o godzinie 15:00 Rekord Bielsko Biała podejmie Piasta Gliwice. Gospodarze, podbnie jak i w poprzednich dwóch sezonach są głównym kandydatem do zdobycia tytułu mistrzowskiego. Rafał Franz, vyły futsalista Rekordu, a teraz zawodnik Piasta jest przekonany,  że nie ma takiej mo zliwości, aby podopieczni Andrzeja Szłapy nie sięgnęli po ten tytuł.

– Nie patrzę na tabelę i nie analizuje tego, bo wiem, że mistrzem Polski nie będziemy. Mistrzem Polski jest i będzie Rekord Bielsko Biała i z całego serca mu gratuluję. Poziom prezentowany przez tę drużynę jest naprawdę imponujący – mówi w rozmowie z futsalekstraklasa.pl Rafał Franz.

Potyczki z najlepszą drużyną w Polsce i uczestnikiem futsalowej Ligi Mistrzów dla zawodników drużyn przeciwnych to nie tylko wyzwanie, ale też chęć pokazania się z jak najlepszej strony.

– Jeżeli chcemy wywieść punkty z Bielska Białej musimy przede wszystkim zagrać odpowiedzialne w obronie. Nasza ofensywa jest teraz naprawdę na dobrym poziomie. Uważam, że mecze Piasta i Rekordu to wspaniała promocja naszej dyscypliny – podkreśla Franz.

Będzie to trzecie starcie tych drużyn w tym sezonie. W pierwszym meczu Rekord wygrał 6:1, w drugim bielszczanie też zwyciężyli, ale już tylko 6:4. Czy za trzecim razem uda się urwać punkty mistrzom Polski? Mecz ten można zobaczyć na żywo w hali Rekordu w Bielsku Białej lub w TV SPORTKLUB.    Pozostałe spotkania mozna oglądać w YVcom.pl