W sobotę w Toruniu rozegrano turniej indywidualny w szpadzie, którego stawką był tytuł Mistrza Świata w kategorii junior. Najwyżej z Polaków uplasował się szpadzista Piasta Gliwice. Damian Michalak został sklasyfikowany na 12 miejscu.

Podopieczny Marka Julczewskiego od początku walczył bardzo dobrze. Pewnie przeszedł eliminację, wygrał walkę o 1/64, a potem 1/32 finału. Wszedł nawet do szesnastki. Tu jednak  Polak prowadził 9:7. Końcówka była niezwykle emocjonująca, ale wygrał ją Amerykanin – Stephen Ewart 15L12. Ostatecznie Michalak  został sklasyfikowany na 12. miejscu.

Jak trudno było tak wysoko zajść niech świadczy fakt, że pozostali Polsacy, którzy są aktualnymi mistrzmi Europy w drużynie nie przebili się nawet do czołowej 32.  Wojciech Kolańczyk (AZS Wratislavia Wrocław) i Wojciech Lubieniecki (KS Cracovia 1906) przegrali spotkania w tabeli z 64 a rundę wcześniej odpadł Karol Noganowicz (WKS Kolejarz Wrocław). Nowym Mistrzem Świata został Francuz Arthur Philippe, który w finałowym pojedynku pokonał Włocha Davide di Veroli. Brąz dla kolejnego Azzuri Gianpaolo Buzzachino i Ruslana Hasanova z Azerbejdżanu.

źródło: piast.gliwice.pl/gks-piast