Michał Marek wyrasta na  nową gwiazdę Futsal Ekstraklasy. 25-letni zawodnik Rekordu Bielsko Biała w tym sezonie zdobył już 32 bramki i pewnie zmierza po pierwszy w karierze tytuł króla strzelców.

Ten wynik mógł być jeszcze lepszy, gdyby nie kontuzja, której nabawił się  w drugiej części sezonu. Na drugim miejscu w tej klasyfikacji są Daniel Krawczyk i Oleksandar Bondar. Obaj mają na koncie po 22 gole, a tuż za nimi plasuje się Sebastian Leszczak. Pierwszą piątkę zamyka Mikołaj Zastawnik.

Niespodzianką jest brak w elicie Marcina Mikołajewicza. Najlepszy strzelec poprzednich sezonów  tym ma na koncie tylko 11 goli.

Drużyna Piasta w 22 kolejkach strzeliła rywalom 71 bramek. Jak na futsal nie jest to więc imponująca liczba, ale wystarczająca by zakończyć sezon w grupie mistrzowskiej. Najwięcej trafień – 12. zapisał Rafał Franz. 11 goli strzelił Sergio Parra, podium na razie zamyka Sebastian Szadurski z 9 golami. Biorąc pod uwagę stosunek liczby występów do zdobytych to najlepszy jest Douglas. Brazylijczyk 8 razy pokonywał bramkarzy drużyn przeciwnych, ale wystąpił tylko w 10 meczach.

Wszyscy będą jeszcze mieli okazję poprawić ten wynik. Za tydzień bowiem rusza runda finałowa Futsal Ekstraklasy.

Pierwsza 5. – Futsal Ekstraklasa:
1 – Michał Marek (Rekord Bielsko-Biała)  – 32
2 – Daniel Krawczyk (Gatta Active Zduńska Wola) – 22
3 – Oleksandr Bondar  (Rekord Bielsko-Biała) – 22
4 – Sebastian Leszczak  (Clearex Chorzów – 21
5 – Mikołaj Zastawnik (Clearex Chorzów – 19

Strzelcy Piasta:
Rafał Franz – 12
Sergio Parra – 11
Sebastian Szadurski – 9
Douglas Neutzling Ferreira – 8
Jose Pepo Gutierrez – 8
Marcin Grzywa – 6
Dominik Śmiałkowski – 5
Michał Grecz – 4
Mateusz Omylak – 4
Michał Widuch – 2
Przemysław Dewucki – 1
Michał Lebiedziński – 1