W drugi weekend marca w Mysłowicach odbyły się Mistrzostwa Śląska w biegach przełajowych. Mamy przyjemność zakomunikować, że złoty medal na tych mistrzostwach wywalczyła Magdalena Krawczyk.

Natomiast na początku tego miesiąca ponad 200 biegaczy wzięło udział w 47. Crossie Mysłowic. Na tych zawodach drugie miejsce zajął Dawid Mysiuk.

Medal Magdy Krawczyk to miła niespodzianka, bo lekkoatletka Piasta specjalizuje się w biegach na średnich dystansach, ale na bieżni okólnej.

– Było to dla mnie zaskoczeniem z dwóch powodów – sama nie przepadam za biegami przełajowymi, które często rozgrywane są na trudnych, błotnistych trasach. Startowałam też w tych zawodach nie odpuszczając treningu pod sezon letni, na zmęczonych nogach. Cieszę się jednak z pierwszego miejsca, wygrałam z silnymi dziewczynami, co pokazuje, że praca wykonywana do sezonu letniego przebiega w prawidłowy sposób – mówi Magda Krawczyk.

Dla niej to pierwszy sukces w tego typu biegach. Krawczyk natomiast regularnie sięga po miano najlepszej zawodniczki na zawodach halowych i otwartych stadionach. Ostatni medal traktuje jednak szczególnie.

– Cieszę, bo dziewczyny z którymi wygrałam szykowały się typowo pod biegi przełajowe, zresztą Eliza Megger, która była druga to wielokrotna reprezentantka Polski na mistrzostwach Europy w biegach przełajowych, a mi się udało wszystkie je wyprzedzić – zdradza reprezentantka Piasta.

Dodajmy, że zawodniczka Piasta przebiegł ten dystans w czasie 16 min 42s.

Biegi przełajowe dla niej to także dobra forma przygotowania do nowego sezonu

– Można to zaliczyć jako mocniejszą jednostkę treningową w przygotowaniach do sezonu = przyznaje, a plany ma sprecyzowane – osiągnąć jak najszybciej klasę mistrzowską.

– Ja zawsze mierzę wysoko. Przyznaję, że liczyłam po cichu, że  już w poprzednim sezonie uda mi się zdobyć klasę mistrzowską. Zabrakło niewiele, bo 2 sekundy, ale mam rezerwy wytrzymałości i myślę, że w nowym sezonie już mi się to uda – obiecuje zawodniczka

Magda Krawczyk jest wychowanką Adama Śniegórskiego, który dalej pozostaje jej trenerem. Współpracuje także z Markiem Jakubowskim – trenerem trener kadry Polski. Jak widać ta zespołowa praca przynosi wymierne efekty.

Na tym samym dystansie, ale w kategorii „junior” startował również Dawid Mysiuk. Reprezentant Piasta Gliwice zajął drugie miejsce, przegrywając ze zwycięzca tych zawodów tylko o 1 sekundę.

W kategorii „młodzik” czwarte miejsce na dystansie tysiąca metrów zajęła Matylda Leśniak.

źródło: piast.gliwice.pl/gks-piast