Pucharowe emocje już za nami, wracamy więc na parkiety Futsal Ekstraklasy.Tym razem w sobotę Piast rozegra swój kolejny mecz. Gliwiczanie podejmować będą AZS UŚ Katowice. 

Będzie to więc trzecie z rzędu derbowe spotkanie. Kibice na brak emocji narzekać więc nie mogą – futsaliści na zmęczenie pewnie trochę tak, ale oba zespoły są w takiej samej sytuacji. Zarówno bowiem Piast jak i AZS w minioną środę toczyły pucharowe boje – dodajmy, że z powodzeniem. Niebiesko-czerwoni po świetnym meczu  wygrali z  Cleareksem Chorzów –  6:5. Akademicy natomiast pokonali Słoneczny Stok Białystok 3:1.

Udane dla obu ekip były także ostatnie pojedynki o ligowe punkty. AZS zremisował u siebie z Rekordem Bielsko Biała 3:3. Piast natomiast przywiózł komplet punktów z Chorzowa wygrywając z Cleareksem 3:1.

Wyżej w tabeli pozostaje Piast. Gliwiczanie  z dorobkiem 30  punktów i stosunkiem goli 62-48 zajmują 6 miejsce w tabeli. AZS UŚ ma tych punktów znacznie mniej, bo 18 – stosunek bramek 54-62. To daje na ten moment 10, a więc ostatnie, bezpieczne miejsce w tabeli.

W zespole z Katowic nie brak zawodników, których jeszcze niedawno  oglądaliśmy w barwach Piasta. Są to: Tomasz Szczurek, Michał Dubiel, Krzysztof Piskorz i Adam Jonczyk. Ten ostatni jednak w sobotę nie zagra, bo leczy kontuzję kolana. Trójka z tych graczy to obecnie najskuteczniejsi zawodnicy drużyny z Katowic. Szczurek ma 11. goli na koncie, Jonczyk i Piskorz po 8.

W zespole Piasta po 10. trafień mają na koncie Rafał Franz i Sergio Parra. Goni ich Sebastian Szadurski, który może się pochwalić 9 bramkami.

W pierwszym meczu rozegranym w Katowicach, zdecydowanie lepsi byli gliwiczanie. Podopieczni Klaudiusza Hirscha pokonali AZS 5:0. Łupem bramkowym podzielili się: Michał Grecz, Sebastian Szadurski, Sergio Parra i Michał Widuch.

Biorąc pod uwagę  ostatnie wyniki i formę obu zespołów, faworytem będzie Piast. To jest jednak pojedynek derbowy, a katowiczanie potrzebują punktów, by nie dać dogonić się Pogoni. Gliwiczanie tez jednak  nie mogą sobie pozwolić nawet na remis, bo sytuacja jest taka, że mogą przez to nawet stracić szóste miejsce w tabeli. Obie ekipy więc mają o co walczyć, warto więc zobaczyć ten mecz na żywo. Początek – godz 16:00.

źródło: azs.gliwice.pl/futsal