Nieprawdopodobny mecz, pełen zwrotów akcji zobaczyli kibice, którzy w środę zasiedli na trybunach hali w Chorzowie, gdzie w  ćwierćfinale Pucharu Polski w futsalu Clearex podejmował Piasta.

Już po 6 minutach gliwiczanie prowadzili 3:0. Potem mecz się wyrównał częściej do bramki trafiali gospodarze, ale na 14 sekund przed końcem Sergio Parra dał niebiesko-czerwonym awans do półfinału.

Po ligowej wygranej wydawało się, ze faworytem tego pucharowego starcia będzie Piast. Z różnych przyczyn jednak do Chorzowa nie pojechali Jose Pepo, Michał Grecz i Mateusz Omylak, a na ławce usiadł Michał Widuch. Trener gospodarzy miał za to do dyspozycji już Mikołaja Zastawnika, który w niedzielę pauzował za żółte kartki.

Mimo osłabienia – goście w ten mecz  weszli bardzo mocnym uderzeniem. Już w 3 min Szadurski zagrał na dobieg do Dewuckiego, ten popędził za piłką i uderzył bez przyjęcia spod linii bocznej i Piast prowadził 1:0. Niespełna 120 sekund później  Szadurski egzekwował rzut rożny, a jego dośrodkowania na pięknego gola, strzałem bez przyjęcia zamienił Śmiałkowski. Chorzowianie zostali rzuceni na kolana, a za chwilę leżeli już na deskach (czytaj parkiecie). W 6 min Douglas zagrał piętą do Parry, ten jeszcze ułożył sobie piłkę na nodze i zerwał pajęczynkę w bramce pilnowanej przez Rafała Krzyśkę. Wydawało się, że Clearex już się nie podniesie, ale po dłużej chwili dochodzenia do siebie chorzowianie zaatakowali z siłą huraganu. W 16 min Ivanow nie trafił w bramkę z metra, a zaraz potem z metra Golly sprawdził jak mocna jest  poprzeczka. Wreszcie Zastawnik zdecydował się na indywidualną akcję, przełożył sobie na lewą nogę i uderzył z 10 metrów pod poprzeczkę zdobywając pierwszego w tym meczu gola. W 17 min – po stracie Dewuckiego, Zastawnik wyszedł z kontrą, zagrał do Salisza, który będąc w sytuacji sam na sam strzelił mocno, ale Rozmus jeszcze sparował piłkę na poprzeczkę. Chwilę później  Grzywa przymierzył precyzyjnie z rzutu wolnego z 11 metra, piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Wydawało się, ze gol ten zniechęci miejscowych do dalszej walki, ale w 18 min Zastawnik znów sam zdecydował się pójść na przebój i mimo że za koszulkę trzymał go Śmiałkowski, gracz Clearexu wdarł się w pole karne i pokonał Rozmusa. Gol ten wyraźnie dodał animuszu gospodarzom, bo na 30 sekund przed końcem pierwszej połowy Leszczak zagrał do Gollego a ten strzałem do pustej bramki zdobył kontaktowego gola.

W pierwszej połowie emocji nie brakowało, a po przerwie miały sięgnąć zenitu.  Zaraz na początku tej odsłony Golly trafił w słupek, będąc  w idealnej sytuacji. Za chwilę jednak po zagraniu z autu – Zastawnik uderzył, a stojący przed Rozmusem Golly, zmienił lot piłki i już był remis.  Chorzowianie potem rzucili na szalę wszystko co miel. Rozmus był co chwilę sprawdzany w bramce, ale spisywał się bardzo dobrze. Tych setek w tym okresie wybronił przynajmniej trzy. W 26 min po filmowej akcji i zagraniu Szadurskiego – Parra trafił w poprzeczkę. Chwilę później na przeciwną bramkę powtórzył to Golly. Wreszcie w 31 mi Leszczak wywalczył sobie trochę miejsca z boku pola karnego, uderzył celnie i było już 5:4 dla gospodarzy. Wydawało się, że jest to moment, który przechyli szalę na korzyść podopiecznych Mirosława Miozgi.  Gliwiczanie nie poddali się jednak, ale strzał Szadurskiego minął spojenie słupka z poprzeczką, a uderzenie Grzywy obronił Krzyśka. Miał też okazję Dewucki.  Wreszcie w 37 min Szadurski zdecydował się na przerzut przez całe boisko, futsalówka trafiła do Franza, który obrócił się – popatrzył i strzelił obok rozpaczliwie interweniującego Krzyśki i było już 5:5. W odpowiedzi uderzał Leszczak, Rozmus zbił piłkę na słupek i ta wyszła na róg. Gdy wszyscy spodziewali się dogrywki – na 14 sekund przed końcem meczu, po akcji i zagraniu z prawej strony Śmiałkowskiego – Parra precyzyjnym strzałem ze środka pola karnego strzelił  szóstego dla Piasta  gola. Jeszcze desperackim posunięciem trener Clearexu próbował zmienić losy tego pucharowego starcia, ale bez powodzenia. Po chwili gliwiczanie cieszyli się z awansu do półfinału Pucharu Polski.

Puchar Polski ¼ finału – 13.03.2019, g. 18:00
Clearex Chorzów – Piast Gliwice 5:6 (3:4)
0:1 – 3` Przemysław Dewucki
0:2 – 5` Dominik Śmiałkowski
0:3 – 6` Sergio Parra
1:3 – 16` Mikołaj Zastawnik
1:4 – 18` Marcin Grzywa
2:4 – 18` Mikołaj Zastawnik