„Los” sprawił, że w ćwierćfinale Pucharu Polski w Futsalu Piast Gliwice zmierzy się z Clearexem Chorzów. Spotkanie to zostanie rozegrane w Chorzowie.

Teoretycznie trudniejszą drogę do tego ćwierćfinału mieli gospodarze tego spotkania.  W 1/16 Clearex zmierzył się z liderem I ligi – GSF Gliwice, wygrywając 2:1. Potem chorzowianie pojechali do Torunia. Można powiedzieć, że był to przedwczesny finał, bo grała ze sobą aktualnie druga z trzecią drużyną Futsal Ekstraklasy. Lepszy i to zdecydowanie okazał się Clearex, wygrywając 5:2, choć mecz odbył się na wyjeździe.

Piast w swoim pierwszym meczu pokonał Tęczę Krosno Odrzańskie 4:2. Gospodarze wystawili drużynę z dużego boiska. Musieli wiec gliwiczanie mocno powalczyć, ale ich zwycięstwo było jak najbardziej zasłużone.

Potem podopieczni Klaudiusza Hirscha zmierzyli się z pierwszoligowym Futsal Team Brzeg. Wynik 3:2 dla Piasta może wskazywać, że łatwo nie było, ale gliwiczanie od początku do końca kontrolowali to, co działo się na boisku, pewnie awansując.

Losowanie ćwierćfinałów Pucharu Polski bardziej by się nadawało do kabaretu niż do relacji ze sportowego wydarzenia.

Losowanie było transmitowane na YouTube, jednak materiał usunięto, bo w jednej z kulek pojawiła się nazwa GSF zamiast Piasta Gliwice. Nie było to jedynym niedociągnięciem. Prowadzący na wstępie zapowiedział, że najpierw zostaną wylosowani gospodarze, co nie do końca było zgodne z regulaminem, bo w przypadku wylosowania I-ligowca – a był taki – to on automatycznie staje się gospodarzem.

Ponadto, można mieć zastrzeżenia do sposobu losowania. – W trakcie losowania kulki z nazwami drużyn w środku nie zostały ani razu zamieszane, a prowadzący losowanie szef Komisji Futsalu – Adam Kaźmierczak systematycznie dobierał kulki raz z lewej, raz z prawej strony – relacjonuje serwis futsal-polska.pl.

W każdym razie Piast trafił na Clearex Chorzów i w kontekście postawy obu zespołów w ostatnich miesiącach w Futsal Ekstraklasie ten pojedynek zapowiada się bardzo ciekawie. Smaczku dodaje to, że obie ekipy ledwie trzy dni temu zmierzyły się w lidze. Lepszy okazał się Piast wygrywając 3:1.

Chorzowianie na pewno będą chcieli się zrewanżować za tę i poprzednią porażkę w lidze. Gliwiczanie także mają apetyt na  awans do półfinału. Na dodatek jest to spotkanie derbowe. Początek godzina 18:00. Transmisję tym razem przeprowadzi  Lajfy TV