W miniony weekend Gliwice gościły uczestników turnieju dziecięcego w szpadzie „Muszkieter Trophy” oraz Mistrzostw Śląska w kategorii juniora.

Najmłodsi rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych. Odbyły się też zawody w których walczyli amatorzy.

Tym razem lepiej spisały się szpadzistki Piasta. W turnieju indywidualnym mistrzostw Śląska zwyciężyła Karolina Staszulonek.  Trzecia była Ewa Kawencka. Gdyby nie to, że obie szpadzistki trafiły na siebie w półfinale, pewnie dwa najwyższe stopnie podium byłyby zajęte przez zawodniczki Piasta. W finale Staszulonek pokonała Katarzynę Knapik 15:12.

W turnieju drużynowym natomiast gliwczanki nie miały sobie już równych. Zespół walczący w składzie: Kawencka, Kobylnicka, Majgier i Staszulonek pewnie sięgnął po tytuł mistrzyń Śląska w finale pokonując DOSiR Sokolnia Chorzów.

Karolina Staszulonek – 1, Ewa Kawencka – 3

W turnieju męskim MŚlJ – trzecie miejsce zajął Wojciech Rzyczniak.

Muszkieter Trophy to turniej  z dużymi tradycjami. W przeszłości swoja przygodę z szermierką zaczynali tu późniejsi mistrzowie. Tym razem w kategorii „młodzik drugie miejsce zajął Paweł Klytta.

Punktowane lokaty natomiast zajmowali:
Wojciech Rzyczniak – 4 miejsce – kategoria junior młodszy
Seweryn Gusta – 4 miejsce – dzieci

Równolegle na planszach walczyli amatorzy w kategorii open. O miano najlepszego szermierza tego turnieju rywalizowało 32 szpadzistek i szpadzistów. Dzielnie biły się szpadzistki reprezentujące Piasta Gliwice. Monika Wielgu-Ridzewska po eliminacjach była ostatnia, ale w fazie pucharowej dzielnie się biła, kończąc turniej na trzecim stopniu podium.  Halina Trzensiok został natomiast sklasyfikowana na szóstej lokacie.

Opracowanie: piast.gliwice.pl/gks-piast

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W sobotę i w niedzielę odbył się turniej Muszkieter Trophy i Mistrzostwa Śląska Juniorów. Oraz Amatorzy.