W minioną sobotę Reprezentacja Klubów Partnerskich rozegrała towarzyskie spotkanie z Polonią Warszawa.

 

W Gliwicach koordynatorem działań w ramach Projektu Klubów Partnerskich jest Akademia Piłkarska Piast Gliwice S.A. Zasady są proste. W młodym wieku bardzo trudno jest ocenić potencjał zawodników, dlatego też Piast skupia się na szkoleniu młodzieży od kategorii wiekowej U-12. W początkowym etapie klub koncentruje się więc na monitorowaniu potencjalnych talentów.

Misję stworzenia takiej reprezentacji w rocznikach 2009 i 2008  powierzono byłemu piłkarzowi Piast Gliwice – Wojciechowi Gontarewiczowi. W praktyce wygląda to tak, że raz w tygodniu 12 wytypowanych zawodników z różnych klubów spotyka się na wspólnym treningu. Zawodnicy trenują, rozgrywka gierki wewnętrzne, ale nie tylko.  Zajęcia odbywały się również i w porze zimowej. Zawodnicy ćwiczyli pod krytym balonem na sztucznej murawie w Kozłowie. Łącznie do tej pory przyglądano się zawodnikom z 11 klubów funkcjonujących w ramach tej umowy.

Od września 2018 młodzież z GKS Piast uczestniczy   w elitarnym cyklu turniejów rozgrywanym pod nazwą Śląska Liga Młodych Talentów – S9. Stało się to możliwe dzięki współpracy pomiędzy klubami GKS Piast S.A i Stowarzyszeniem GKS Piast. Aura okazała się na tyle łaskawa, że można było wrócić na boisko przy ul Mewy, gdzie na co dzień ćwiczą najmłodsi, trampkarze i juniorzy.

W minioną sobotę Reprezentacji Klubów Partnerskich rozegrała bardzie ciekawy i wartościowy  mecz z towarzyski rówieśnikami z Polonii Warszawa. Goście do Gliwic zawitali w 20 osobowym składzie. Wojciech Gontarewicz miał do dyspozycji mniej zawodników, ale była to świetna okazja, aby sprawdzić w jakiej są chłopcy  dyspozycji po feriach. Okazało się, że w bardzo dobrej. Jego podopieczni wytrzymali cały mecz, a grano z przerwami prawie półtorej godziny. Zawodnicy zmieniali się w trakcie spotkania, aby mogli odpocząć i wysłuchać rad trenera.  Wynik nie był tu najważniejszy, ale w przypadku 10 i 11-latków wiadomo że strzelone bramki to rzecz najważniejsza. Tych goli padło dużo, a każdy z zespołów zdobył ich tyle samo – po 5.

źródło; piast.gliwice.pl