Dawny wspomnień czar, tak należałoby zacząć relację z turnieju najmłodszych kandydatów na piłkarzy, czyli dzieci z rocznika 2011.

Odżyły wspomnienia, w jednym czasie w tym samym miejscu spotkali się dawni piłkarze Piasta z którymi kojarzy nam się wiele miłych chwil. Organizatorem tego turnieje był klub Pogoń Ruda Śląska, którego prezesem od niedawna jest Mariusz Komar. „Melona”  pamiętamy z kolejnych awansów. Potem przez długi czas trenował piastowską młodzież, ale w Akademii nie znalazło się dla niego miejsce. Teraz więc próbuje swoich jako sternik klubu. W organizacji turnieju pomagali mu Adam Kryger i Artur Opeldus. Obaj także przed laty bronili barw Piasta. Trenerem chłopaków z rocznika 2011 jest jeden z najlepszych napastników pierwszych lat po reaktywacji sam Robert Walkowiak. W sobotę prowadzona przez „Walusia” drużyna walczyła zacięcie o każdą piłkę, każdy metr boiska, co przełożyło się na niejeden rzut karmy. Ostatecznie młodzi, gniewni gliwiczanie wygrali pięć spotkań, jedno zremisowali i tylko raz zeszli z boiska pokonani.

Miejsc nie przyznawano, bo na takim turnieju wszyscy są wygranymi. Każdy z chłopaków do domu wrócił nie tylko z uśmiechem, ale też z pamiątkowym medalem i dyplomem. Wybierano tez najlepszego zawodnika w poszczególnych zespołach. W drużynie Piasta został nim Bartek Turowski.

Piast na turnieju walczył w składzie: Filip Muszyński (bramkarz), Bartek Turowski, Filip Preś, Kamil Bernatek, Maciek Fuks, Jakub Rutkowski, Leon Serek, Kacper Ząbek, Karol Hernik, Sławek Olbrot. Trenerzy: Robert Walkowiak i Rafał Mrozik