W miniony weekend szermierczy narybek Piasta rywalizował w w Turnieju o Puchar Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej. Była to już szósta edycja tych zawodów.

W tej okazji do Kalwarii zjechali się chłopcy i dziewczęta  z całej Polski. Rywalizowano w kategoriach wiekowych od lat 9 do 17.

Jako pierwsi na planszę wyszli chłopcy. W kategorii wiekowej U 12 –  Seweryn Gusta był 6, a Franciszek Drobczyk zajął 7 miejsce.

Po medale sięgały natomiast dziewczyny. Marysia Szydłowska w kategorii „skrzat” była 2. Alicja Ostrowska w kategorii junior młodszy zajęła miejsce 3.

Punktowały również Pola Drobczyk, która startowała  w kategorii młodzik. Młoda szpadzistka Piasta  zakończyła zawody na 5 lokacie. Paulina Ostrowska w kategorii młodzik zajęła 8 miejsce, a w kategorii junior młodszy 10. Trzeba podkreślić, że Paulina jest z rocznika 2006 a walczyła z zawodniczkami  nawet o trzy lata starszymi, co  jest ogromnym wyzwaniem w tym wieku.  Wśród  dzieci na 7 miejscu uplasowała się Blanka Mielniczek.

Jak widać trwa ofensywa naszych najmłodszych dziewcząt, które trenują i spisują się coraz lepiej. To cieszy i dobrze rokuje na przyszłość.

Opracowanie: piast.gliwice.pl/gks-piast