Futsaliści Piasta strzelili rywalom w rundzie jesiennej 24 bramki, co daje średnią troszkę powyżej 2 goli na mecz.  

Brak skuteczności, co często podkreślał trener Klaudiusz Hirsch  w obecnych rozgrywkach jest jedną z przyczyn słabszego niż 12 miesięcy temu miejsca w tabeli. Rok wstecz, po 11 kolejkach, gliwiczanie mieli tych bramek 29. Niewiele więcej, ale wówczas imponowali grą w defensywie, co pozwoliło im po pierwszej w rundzie być na czwartej lokacie.

W obecnej kampanii najwięcej trafień na koncie ma Sergio Parra, który pięciokrotnie umieszczał piłkę w bramce. W klasyfikacji kanadyjskiej jednak prowadzi Michał Grecz. Zawodnik, którego oglądamy z nr 20 cztery razy w tym sezonie wpisał się na listę strzelców i zaliczył 5 asyst. Równie cztery gole zdobył Rafał Franz, ale zapisał tylko jedną asystę.

Wysoki procent skuteczności ma Mateusz Omylak, który wystąpił w siedmiu meczach, ale strzelił cztery bramki, a przy jednej asystował.

Słabiej niż w poprzedniej kampanii spisuje się Sebastian Szadurski. 20-latek  dwa razy pokonał bramkarzy rywali i dwa razy asystował. Taki sam wynik zanotowali Marcin Grzywa i Jose Pepo.

Najmniej minut na boisku z zawodników pola spędził Michał Lebiedziński, który pojawiał się tylko w końcówkach, ale udało mu się raz trafić do bramki rywali.

Najdłużej na parkiecie przebywał bramkarz i kapitan – Michał Widuch, któremu także udało się zaliczyć gola i asystę.

Dwie asysty jeszcze zanotował Roberto Terol. A końcówce sezonu do zespołu dołączył też Dmitro Pidczenko, ale nie udało mu się wpisać do protokołu.

W futsalu bardzo rzadko udaje się bramkarzom zachować czyste konto. Kluczem do zwycięstw są więc strzelone gole, a tego drużynie Piasta brakuje. Można jednak być wysoko niekoniecznie dużo strzelając. Zajmujące drugie miejsce w tabeli FC Toruń ma stosunek goli 36:22.  W rundzie rewanżowej gliwiczanie powinni więc więcej strzelać, a zdecydowanie mniej tracić bramek i będzie dobrze.

Sezon 2018/19 – runda jesienna

Zawodnik Bramki Asysty
Sergio Parra 5 3
Rafał Franz 4 1
Michał Grecz 4 5
Mateusz Omylak 3 1
Sebastian Szadurski 2 2
Marcin Grzywa 2 2
Jose Pepo Gutierrez 2 2
Michał Widuch 1 1
Michał Lebiedziński 1 0
Roberto Terol Camacho 0 2