W minioną niedzielę, w Hali Widowiskowo-Sportowej Pałacu Młodzieży w Tarnowie odbył się XIV Międzynarodowy Turniej Szermierczy dziewcząt i chłopców – „Złoty kasztan”.

Turniej został zorganizowany przez MKS PM oraz Pałac Młodzieży Tarnów. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „100 lecie Niepodległej”.

Zawodnicy walczyli w trzech kategoriach wiekowych – młodzik, dzieci i zuchy. Finaliści turnieju otrzymali puchary, medale, upominki oraz pamiątkowe dyplomy.

Swoją obecność na tych zawodach srebrnym i brązowym medalem zaakcentowały również młode szpadzistki Piasta. W kategorii „dzieci” (10-11 lat) drugie miejsce zajęła Wiktoria Jędrzejec. Nasza szpadzistka w drodze do finału  stoczyła zacięty bój z Hanną Labuda (Sokół Mielec) wygrywając jednym trafieniem  – 7:6. W walce o złoty medal gliwiczanka musiał już uznać wyższość Alicji Goczał z SKS GRASS-HOPPER Kalwaria. Ósme miejsce w tej kategorii wiekowej zajęła natomiast Ewa Goryczka.

Wiktoria Jędrzejec na tym turnieju zajęła drugie miejsce

Natomiast Paulina Ostrowska, która walczyła w kategorii „młodzik”  równie dzielnie się biła, ale w półfinale trafiła na świetnie dysponowaną Zuzannę Środę z UKS Sokolik Krosno, późniejszą zwyciężczynie tego turnieju, ulegając jej 7:12. W nagrodę za dobre występy Paulina   weźmie udział w zgrupowaniu kadry Śląska, które odbędzie się w najbliższy weekend w Rybniku.

Paulina Ostrowska na tym turnieju zajęła trzecie miejsce

W kategorii zuch brał udział jeszcze nasz zawodnik – Michał Jędrzejec, który zakończył te zawody na przyzwoitym – 11 miejscu.

1 i 2 grudnia w Gliwicach w hali sportowej w Sośnicy młode szpadzistki i szpadziści powalczą w turnieju „Gwiazda ze Szpadą”. Niewątpliwie silną reprezentację wystawi również sekcja szermiercza Piasta Gliwice.

źródło: piast.gliwice.pl/gks-piast
Foto: Archiwum prywatne