W najlepszy z możliwych sposobów dla sportowca, uczcili młodzi szermierze Piasta stulecie odzyskania niepodległości.  

W miniony weekend nasi szpadziści z powodzeniem  uczestniczyli w rozgrywanym w Warszawie turnieju zorganizowanym właśnie z okazji tej okrągłej rocznicy. Juniorzy młodsi w turnieju drużynowym zajęli trzecie miejsce, a ich młodsi koledzy stanęli na najwyższym stopniu podium.

– Mogę powiedzieć, że nasi chłopcy podeszli do meczu skoncentrowani, nie dawali się sprowokować zdenerwowanym zawodnikom z Warszawy którzy w tym meczu popełnili dużo błędów, celnie wyłapanych przez Sędzinę. To już kolejny dobry występ chłopców w zawodach drużynowych dający podstawy do myślenia, że w przyszłości przysporzą nam jeszcze wiele radości – komentuje mistrz Europy Bartłomiej Kurowski, a teraz tata startującego w tym turnieju Błażeja. Dodajmy, że gliwiczanie w tej finałowej walce pokonali zdecydowanie, bo 36:25 PKSzerm

Nasza złota drużyna walczyła w trzyosobowym składzie. Oprócz Błażeja złote medale na szyi zawiesili jeszcze Franciszek Drobczyk i Seweryn Gusta. Nie jest to pierwszy sukces tych młodych chłopaków. Już w tym sezonie trójka ta wywalczyła pierwsze miejsce na turnieju w Opolu. Także indywidualnie zawodnicy ci plasują się zazwyczaj na czołowych lokatach.

Szermierze Piasta startowali także w turnieju indywidualnym również osiągając bardzo dobre wyniki. Seweryn Gusta dotarł aż do finału, gdzie uległ dopiero Marcinowi Siwkowi z PKSzerm. Błażej Kurowski był siódmy, a Franciszek Drobczyk zakończył zawody na 13 miejscu.

W dobrych nastrojach, choć pewnie  z lekkim niedosytem do Gliwic wrócili juniorzy młodsi. Zespół walczący w składzie: Paweł Klytta, Kamil Olejniczak, Wojciech Rzyczniak i Mikołaj Wesołowski wywalczył brąz. Niespodzianką to jednak nie jest. Szpadziści Piasta regularnie już staja na podium, gdziekolwiek startują..

Opracowanie: piast.gliwice.pl
Foto: Paweł Drobczyk/archiwum prywatne