W przerwie meczu Piast – FC Toruń, wojewoda śląski – Jarosław Wieczorek wręczył Izabeli Wojewódzkiej – żonie po niedawno zmarłym mężu – Złoty Krzyż Zasługi.

To jedno z najważniejszych odznaczeń w naszym kraju nadaje prezydent Polski – Andrzej Duda. Bez wątpienia na ten medal Jerzy w pełni zasłużył za wszystko co robił. Był prawdziwym siewcą polskiego sportu, a przede wszystkim futsalu. Wychował setki znakomitych zawodników. Wielu z nich potem trafiło do reprezentacji Polski, a nawet do dzisiaj gra w czołowych klubach Futsal Ekstraklasy. Nic więc dziwnego, że uroczystość wręczenia tego odznaczenia chciało zobaczyć jak najwięcej jego wychowanków, znajomych, przyjaciół. W małej hali Areny Gliwice w sobotnie popołudnie wszystkie miejsca były zajęte. Na trybunach nie zabrakło nawet posłów, a  Gliwice reprezentował Marek Pszoniak – przewodniczący Rady Miasta. Izabela Wojewódzka podziękowała wszystkim za tak liczne przybycie i wsparcie.

Przed meczem halę opanowały dzieci z futsalowej szkółki Piasta, które rozegrały mecz towarzyski, pierwszy raz w tej hali. Było to  dla nich ogromne przeżycie. W nagrodę otrzymały pamiątkowe kubki, co sprawiło im moc radości.

W przerwie natomiast odśpiewano hymn Polski, by uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości. Kibice także mieli okazje usłyszeć ulubioną piosenkę Jerzego – „Hej Jude” w aranżacji młodej solistki.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji z tego, co działo się wokół meczu. Oglądaj TUTAJ lub kliknij na zdjęcie.

Foto: Andrzej Oksztul