Rok 2018 był pierwszym od siedmiu lat w którym lekkoatleci Piasta mogli wreszcie na własnym obiekcie przygotowywać się do kolejnych zawodów.

Przypomnijmy, że jesienią 2017 roku wreszcie do użytku został oddany stadion lekkoatletyczny, jeden z najnowocześniejszych w Polsce. Na tej arenie można ćwiczyć wszystkie lekkoatletyczne konkurencje i rozgrywać zawody z mistrzostwami Polski włącznie. To musiało się przełożyć na wzrost zainteresowania „królową sportu” oraz poprawą jakości treningów.

– To był rok rozruchowy na naszej Arenie, ale dzięki temu, że mamy obiekt wiele problemów organizacyjnych  oraz ograniczeń przestało nam przeszkadzać.  Nie oznacza to, że mamy mniej pracy, a wręcz przeciwnie.  Ale już nie musimy improwizować na treningach, a co tez bardzo ważne, możemy organizować zawody. Poprzedni Memoriał Zenona Sęka odbył się na obiektach szkolnych. Organizacji mityngów czy mistrzostw Śląska nie było mowy. Teraz to wszystko odbywa się  na miejskim obiekcie – mówi z dumą Wojciech Rutyna – kierownik sekcji LA przy GKS Piast.

W sezonie sportowym 2018 roku w sekcji lekkoatletycznej Gliwickiego Klubu Sportowego „Piast” szkolonych było stu zawodników w trzech grupach specjalistycznych oraz dwóch grupach naborowych.

Zajęcia prowadzili:

  1. grupa biegów krótkich i skoków – trener Józef Ramus
  2. grupa biegów średnich i sprintu przedłużonego – trener Adam Śniegórski
  3. grupa rzutów – trener Wojciech Rutyna
  4. grupa.początkująca-(dz. Sośnica)-instruktor.la-Elżbieta Holik
  5. grupa początkująca ( dz. Kopernik  )  instruktor la – Mirosława  Matusz

Zajęcia szkoleniowe były prowadzone na obiektach sportowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących  nr 8 przy ul. Syriusza 30 / sala gimnastyczna i arena lekkoatletyczna / oraz w okresie jesienno- zimowym w hali Górnośląskiego Centrum Edukacyjnego przy ul Okrzei.

Uwaga – dzieci i młodzież w przedziale wiekowym 2003 – 2008 są objęci programem Ministerstwa Sportu i Turystyki – Lekkoatletyka dla Każdego

Osiągnięcia sportowe sekcji LA – indywidualne

  1. 100 szkolonych zawodników
  2. 86  zawodników posiada licencje
  3. 100 zawodników uczestniczyło w różnego rodzaju zawodach lekkoatletycznych reprezentując GKS „Piast” Gliwice.
  4. 43 klasy sportowe w tym  / 1 klasa I- sza/ Magdalena  Krawczyk /, 8 klas  II gich , 10 klas trzecich, 11 klas czwartych, 13 klas piątych.
  5. 41 zdobytych medali w tym 13 złotych, 14 srebrnych i 14 brązowych  w zawodach ogólnopolskich, wojewódzkich i makroregionie.

O sukcesach indywidualnych napiszemy w osobnym artykule.

Sekcja lekkiej atletyki GKS Piast – 2018

Klasa sportowa sekcji lekkiej atletyki – GKS Piast – rocznik 2007/08