W miniony weekend młodzi szpadziści po raz trzeci w tym sezonie rywalizowali w Pucharze Polski Juniorów (do lat 20). Tym razem zawody odbyły się w Rybniku.

Po raz drugi z rzędu w turnieju  tym tryumfował szpadzista Piast Gliwice – Damian Michalak.  Przypomnijmy, że podopieczny Marka Julczewskiego dwa tygodnie temu zwyciężył w drugiej edycji tego turnieju rozgrywanego w Gliwicach.

Michalak w decydującej o złotym medalu walce pokonał reprezentanta KSz Warszawianka – Wojciecha Ćwiękę 15:11. Na najniższym stopniu podium stanęli Jan Bulandra (AZS AWF Katowice) i Michał Rachwalik (UKS Start Opole).

Na pudle natomiast zabrakło dwóch największych rywali szpadzisty Piasta walczących o końcowy sukces.Na piątym miejscu zakończył zawody Wojciech Kolańczyk, a dopiero na 9 lokacie został sklasyfikowany Wojciech Lubieniecki.

Dzięki zwycięstwu Michalak umocnił się na drugim miejscu w klasyfikacji na najlepszego juniora w Polsce.

Po raz kolejny też udanie walczył Wojciech Rzyczniak. Ten ledwie 14-latek w gronie starszych od siebie nawet o 5 lat zawodników zajął 12 miejsce. W zawodach startował 105 zawodników z Polski i zagranicy.

Bardzo silną obsadę miał też turniej żeński. Do zawodów przystąpiło 101 zawodniczek w tym spora grupa zagranicznych szpadzistek. Zwyciężyła zresztą Wenezuelka – Betyumil Posada. Najwyżej z reprezentantek Piasta została sklasyfikowana Ewa Kawencka, która zajęła 19 miejsce. 22 miejsce zajęła Karolina Staszulonek. Tej ostatniej dużo lepiej walczy się na zagranicznych arenach. Tydzień temu Staszulonek wspólnie z koleżankami z reprezentacji zwyciężyła w zawodach Pucharu Europy, wygrywając z bardzo silnymi drużynami z Włoch i USA.